به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

رسانه‌ها یکی از یاوران اصلی متولیان وقف در کشور هستند

حسن ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس با تأکید بر اینکه حوزه سلامت در کشور به شدت نیاز به کمک و مشارکت‌های مردمی دارد، اظهار داشت: با توجه به نیاز برای ایجاد وقف در حوزه سلامت و تأمین دارو در کشور و ساخت و تجهیز مراکز درمانی لازم است که در این بخش شاهد افزایش مشارکت‌های مردمی باشیم.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: به برکت وقف و از محل فروش اوراق وقف، اقدامات مناسبی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان ایجاده شده است که در این باره شاهد همکاری وزارت بهداشت و درمان بودیم.

وی ادامه داد: مشارکت مردم برای توسعه زیرساخت‌ها به منظور مقابله با هجمه دشمن ضروری است و مردم با انجام وقف و همچنین وقف اموال و عواید آن در جهت کمک به فرهنگ عمومی و ترویج معارف اسلامی و قرآنی می‌توانند مشارکت داشته باشند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه رسانه‌ها چه میزان توانسته‌اند برای جلوگیری از خرافه‌گیری در دین، کمک حال سازمان اوقاف باشند، ادامه داد: رسانه‌ها یکی از یاوران اصلی متولیان وقف در کشور هستند و مقابله با خرافه‌گرایی یکی از اهداف کلی سازمان اوقاف است.

وی متذکر شد: ما به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که کسی با هر نیت خودخواهانه و خودسرانه و با هر نیت شومی، از عقاید و احساسات مردم سوء استفاده کند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان داشت: هرجا که دیده شود و مطلع شویم که افرادی با هر نیتی بر احساسات و عقاید مردم شبهه‌‌ای وارد کرده‌اند، قطعاً برخورد میکنیم.

ربیعی با بیان اینکه امامزادگان مأمن و پناهگاه آرامش بخش و خوبی برای مردم هستند، ابراز داشت: باید امامزادگان و بقاع متبرکه را به عنوان سنگرهای دین حفظ کرد.

وی خاطرنشان کرد: انصافاً رسانه‌ها در این میان خیلی خوب عمل کرده‌اند و هرجایی احتمال این بود که افرادی قصد سوء استفاده از زمینه‌های وقف داشتند، رسانه‌ها با قدرت و روشنگری جلوی این مسائل را گرفتند و از این جهت نقش بسیار خوبی را ایفا کردند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا