به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

18 درصد مقالات علمی پزشکی در دانشگاه تهران تولید می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، علی جعفریان گفت: دانشگاه ما امسال برای دوازدهمین سال پیاپی با کسب امتیاز بسیار بالا نسبت به سایر دانشگاه‌ها موفق به کسب رتبه برتر ارزیابی پژوهشی وزارت بهداشت شد.

وی افزود: این موفقیت مرهون فعالیت‌های ارزنده اساتید، تلاش دانشجویان و بسترسازی مناسب در طی پانزده سال گذشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: به نظر می‌رسد رتبه دوم  دانشگاه در نمایه‌های بین‌المللی در کشور و حضور در بین ١٠ دانشگاه برتر منطقه نیز شواهد دیگری از این موفقیت باشند.

جعفریان افزود: اعتقاد من بر این است اگر ما در حیطه‌های بالینی سؤالات خوبی را برای پژوهش انتخاب کنیم، موفقیت‌های چشمگیرتری به دست خواهیم آورد و این مستلزم هدفمند بودن فعالیت‌ها و انتخاب خط پژوهشی درست از آغاز کار اعضای هیأت علمی جدید است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه باید در این زمینه برنامه مناسبی طراحی کند. در همین مسیر برای پژوهش های منجر به حل مسئله که لزوماً منتهی به مقاله نمی شوند هم باید فکر کرد.

جعفریان افزود: دانشگاه ما قطب اصلی پژوهش‌های علوم پزشکی در کشور است و بیش از ١٨ درصد مقالات گروه پزشکی را با حدود ١٢درصد از اعضای هیأت وزارت بهداشت تولید می‌کند.

وی ادامه داد: حفظ این روند در آینده روز به روز مشکل تر خواهد شد و مراکز تحقیقاتی و پژوهشگران مبرز دانشگاه باید به فکر ایده‌های نو باشند. البته مدیریت دانشگاه نیز باید وظیفه حمایتی خود را صورت هدفمند انجام دهد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی