به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

مسعود بارزانی: پیشمرگه طی 24 ساعت حماسه آفرید/به ارتش عراق برای آزادی موصل کمک می‌کنیم

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، در پی موفقیت نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق در آزادسازی کوههای سنجار از دست تکفیریهای داعش، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق گفت: نیروهای پیشمرگه طی تنها 24 ساعت یک حماسه تاریخی ساختند و سنجار را از دست داعش بازپس گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری «دجله» بارزانی در بازدید مناطق آزاد شده سنجار گفت: 3 هزار کیلومتر مربع از اراضی ما طی تنها 48 ساعت آزاد شد و اکنون بخش کمی از اراضی کردستان عراق در دست داعش است.

از سوی دیگر «ماجد شنگالی» نماینده ائتلاف کردستان در پارلمان عراق در گفتوگو با «کل العراق» گفت: بارزانی در بازدید از کوههای سنجار از نیروهای پیشمرگه و تلاششان در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد و گفت: ما بر آزادی وجب به وجب خاکی که تحت سیطره داعش است، تاکید داریم. به نیروهای عراقی برای عملیات آزادی موصل نیز کمک خواهیم کرد.

وی در ادامه از «حیدرالعبادی» نخستوزیر و نیروهای ارتش که مناطق مختلف تحت سیطره داعش را آزاد کردند، تشکر کرد و گفت آزادی «بعشیقه» و سایر مناطق استان نینوا نزدیک است.

نیروهای پیشمرگه که صبح روز شنبه(دیروز) عملیاتی را تحت نظارت مستقیم شخص بارزانی در «سنجار» واقع در استان «نینوا» آغاز کردند، موفق شدند، وارد این منطقه که تحت سیطره تکفیریهای داعش بود، شوند.

یک مقام بلندپایه نیروهای پیشمرگه در گفتوگو با پایگاه خبری «وردنا» گفت که عملیات گسترده تحت نظارت مستقیم شخص بارزانی صورت گرفت. این در حالی بود که طی چند روز گذشته، نیروهای پیشمرگه مجموعه حملاتی را علیه مواضع داعش در محورهای «زمار» و «سنجار» انجام داده و موجب عقبنشینی شماری از تروریستهای تکفیری شده بودند.

در ماه های گذشته حمله داعش باعث آوارگی هزاران ایزدی در کوهستان های سنجار شد و بسیاری از کودکان به دلیل نبود آب و غذا جان دادند.

در مرداد ماه امسال نیز پس از عقب نشینی بدون درگیری نیروهای پیشمرگه کُرد از بخش سنجار و ربیعه در غرب استان نینوا، داعش بر این مناطق سیطره یافت.

داعشی ها پس از ورود به سنجار شمار زیادی از ساکنان این مناطق را که به بیشتر «ایزدی» هستند، آواره و بی خانمان و تمامی زیارتگاه های این شهر را ویران کردند. از جمله این اماکن، زیارتگاه حضرت زینب (س) بود.

اما نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق سرانجام با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش این کشور، در صدد بازگشت به سنجار برآمده و نبرد با داعش را در این منطقه از سر گرفتند.

انتهای پیام/غ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا