به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

رئیس‌جمهور سابق برزیل: آمریکا اکنون باید به تحریم‌های کوبا پایان دهد

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا» رئیس‌جمهور سابق برزیل طی سخنانی، اعلام عادی‌سازی روابط میان آمریکا و کوبا را تبریک گفت و تاکید کرد که در حال حاضر تنها یک مسئله باقی می‌ماند و آن پایان دادن به تحریم اقتصادی تحمیل شده به این کشور حوزه کارائیب است.

«لولا داسیلوا» ضمن اشاره به فعالیت‌های رؤسای جمهور کشورهای آمریکای لاتین و کار خستگی ناپذیر آنها برای عادی‌سازی روابط و پایان دادن به تحریم و محاصره کوبا، خاطرنشان کرد امیدوار است که آمریکایی‌ها صادق باشند و اهداف و انگیزه‌های پنهانی در پس برقراری مجدد روابط نداشته باشند.

رئیس‌جمهور سابق برزیل همچنین تصریح کرد آرزو دارد که عادی‌سازی روابط منجر به این شود که کنگره آمریکا تحریم‌های اعمالی علیه کوبا را نیز لغو کند.

علاوه بر این، وی آن دسته از شهروندان برزیلی که با کمک مالی برای پیشرفت کوبا و ونزوئلا مخالفت می‌کنند را مورد انتقاد قرار داد و از مردم خود خواست این نکته را درک کنند که تامین مالی پیشرفت کشورهای مذکور برای برزیل نیز سود دارد.

«لولا داسیلوا» همچنین از دولت برزیل خواست تا از پتانسیل فکری مردم کوبا استفاده و در این کشور سرمایه‌گذاری کند تا بدین ترتیب بتواند صنعت و اقتصاد آن را تقویت کرده و در نتیجه این جزیره حوزه کارائیب به کشوری بسیار توسعه یافته تبدیل شود.

روز چهارشنبه گذشته دولت‌های کوبا و آمریکا اعلام کردند که روابط خود را عادی خواهند کرد؛ بیش از نیم قرن (از 3 ژانویه 1961 مصادف با 13 دی 1339) بود که 2 کشور مذکور، روابط دیپلماتیکی با یکدیگر نداشتند.

پس از اعلام این خبر تاریخی، «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعتراف کرد که تحریم‌های اقتصادی تحمیل شده از سوی واشنگتن تنها منجر به تقویت دولت کوبا شده‌اند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی