به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

تظاهرات گسترده علیه «منطقه تجارت آزاد اروپا-آمریکا» در بروکسل/ مرکل در آتش+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها نفر از کشاورزان و فعالان سیاسی در «بروکسل» پایتخت بلژیک در اعتراض به مذاکرات درباره ایجاد یک منطقه باصطلاح تجارت آزاد فرااقیانوس اطلس که اروپا و آمریکای شمالی را تحت پوشش قرار دهد، تظاهرات برپا کردند.

 

طبق گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «اسپوتنیک» معترضانی از فرانسه، آلمان و هلند نیز به فعالان بلژیکی و در منطقه اروپایی بروکسل پیوستند. طبق این گزارش، معترضان با حدود 30 تراکتور به سمت ساختمان‌های اتحادیه اروپا رفتند و در قسمت شلوغ بروکسل ترافیک به وجود آوردند.

 

طی سال های گذشته ایالات متحده با امضای توافقنامه های تجارت آزاد گوناگون نظیر توافقنامه تجارت آزاد کشورهای آمریکای شمالی (نفتا) با کانادا و مکزیک در سال 1993 توسط «بیل کلینتون» رئیس جمهور وقت، و همچنین توافقنامه تجارت آزاد آمریکای مرکزی در سال 2005 که توسط جرج بوش امضا شد، تلاش کرده است تا با با حذف تعرفه های گمرکی و تسهیل در تجارت بین خود و این کشورها حجم مبادلات تجاری خود را افزایش دهد.

 

اتحادیه‌های کارگری که از اصلی ترین حامیان حزب دموکرات محسوب می شوند نیز سال گذشته با امضای این توافقنامه‌ها مخالف بودند. این اتحادیه‌ها معتدند تجارت آزاد باعث از دست رفتن فرصت‌های شغلی بسیاری در سطح این کشور می‌شود.

بطور کلی توافقنامه های تجارت آزاد و ایجاد مناطق آزاد تجاری در بسیاری از کشورها تأثیرات منفی مختلفی داشته است، به عنوان مثال امضای توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) نیز که بر اساس آن تعرفه های گمرکی بین کانادا، آمریکا، و مکزیک حذف شده است، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی باعث توقف رشد اقتصادی مکزیک در 20 سال گذشته شده و همچنین از بین رفتن هزاران و حتی صدها هزار فرصت شغلی در این کشور را در پی داشته است.

 

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا