به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

توصیه‌های سیا به جاسوسان برای نفوذ به کشورها با هویت جعلی

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، سایت افشاگر «ویکی لیکس» روز یکشنبه دو سند طبقهبندی شده آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) را در دسترس عموم قرار داد. سازمان سیا در این اسناد به جاسوسان توصیه کرده است که چطور با استفاده از اسناد جعلی و بدون شناسایی شدن، از مرز کشورها عبور کنند.

این دو سند که بین سالهای 2011 تا 2012 منتشر شدهاند، جزو اسناد طبقهبندی شده آژانس جاسوسی آمریکا به شمار میآیند و روی آنها عبارت «NOFRON» درج شده که به نوشته ویکلیلیکس، به معنی است که این اسناد حتی نباید با آژانسهای اطلاعاتی کشورهای متحد آمریکا، به اشتراک گذاشته شود.

این اسناد به تفصیل چندین روش را توضیح میدهد که جاسوسان و عوامل اطلاعاتی میتوانند با پیروی از آنها، احتمال بازرسی ثانویه در مرزها و فرودگاهها را کاهش دهند.

یکی از بندهای این گزارش نشان میدهد عوامل سیا از گذرنامههای دیپلماتیک و در پوشش کارکنان وزارت خارجه آمریکا برای ورود به کشورهای مختلف استفاده میکنند. این بند که در صفحه 14 سندی به تاریخ سپتامبر 2011 آمده، به عوامل اطلاعاتی توصیه شده است زمانی که برای عبور از مرز از گذرنامه دیپلماتیک استفاده میکنند، ظاهری آراسته و درخور یک دیپلمات داشته باشند.

در این بخش از سند آمده است: «در یک مورد سفر از طریق یک فرودگاه اروپایی در اوایل صبح، مقامات امنیتی (فرودگاه) یک افسر سیا را برای بازرسی ثانویه انتخاب کردند. هرچند مقامات فرودگاه دلیلی برای این کار خود ارائه نکردهاند، اما لباس شدیدا غیررسمی که فرد دارنده گذرنامه دیپلماتیک به تن داشته، ممکن است عامل انتخاب وی (برای بازرسی مجدد) بوده باشد.»

به نوشته این سند، مأموران فرودگاه سپس کیف عامل سیا را با هدف یافتن نشانهای مواد منفجره تفتیش کردهاند و چنین آثاری را پیدا کردهاند. با این وجود «افسر سیاسی در برابر سوالات مطرح شده، داستان پوشش را مطرح و عنوان کرده است که در واشنگتن در یک دوره ضدتروریسم شرکت داشته است. هرچند مشکلات زبانی موجب شد تا نیروهای امنیتی نتیجهگیری کنند که وی طفره میرود و در یک کمپ آموزشی گروههای تروریستی بوده، افسر سیا بر روایت پوشش پافشاری کرد. نهایتا مقامات امنیتی به وی اجازه دادند که پرواز رزرو کرده و به راه خود ادامه دهد.»

ویکیلیکس ضمن انتشار این بخش از سند، این سوال را مطرح کرده است که وقتی آموزش کار با مواد منفجره تنها به عنوان روایت پوشش استفاده میشده، این افسر سیا واقعا در حال حمل چه چیزی، آن هم در یک فرودگاه اروپایی بوده و چه مأموریت داشته است؟

سند دیگری که ویکیلیکس منتشر کرده، «مروری بر شینگن» نام دارد و در آن بر وضعیت تردد با گذرنامه جعلی در کشورهای اروپایی پرداخته شده است. سیا در این سند از تشدید بازرسیها در فرودگاهها و مرز کشورهایی اروپایی ابراز نگرانی کرده و آن را عامل سختتر شدن فعالیتهای جاسوسی خود دانسته است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، «جولیان آسانژ» موسس ویکیلیکس همزمان با انتشار این اسناد، طی بیانیهای آن را نشان ادامه روند دولت قبلی در دولت کنونی آمریکا در زمینه فعالیتهای جاسوسی، دانسته است.

در بخشی از بیانیه آقای آسانژ آمده است: «سیا در دولت (جورج دابلیو) بوش به آدمربایی از کشورهای اتحادیه اروپایی از جمله ایتالیا و سوئد دست زد. این دستورالعمل نشان میدهد که سیا در دوره (باراک) اوباما هم همچنان به دنبال نفوذ به مرزهای اتحادیه اروپا و انجام عملیاتهای مخفیانه در کشورهای عضو این اتحادیه است.»

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:48

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی