به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

جدیدترین کاپیتان و ابر قهرمان آمریکا سیاه‌پوست شد

خبرگزاری فارس- مهناز سعیدحسینی: مجموعه کتاب‌های کمیک استریپ «کاپیتان آمریکا» سال‌ها است که در آمریکا منتشر می‌شود و این کتاب‌ها بلافاصله تبدیل به فیلم‌هایی پر کشش و پرهیجان و البته پرفروشی می‌شوند که بلافاصله ساخته و به سینماها می‌آیند.

نویسندگان این کتاب‌ها و تولید کنندگان فیلم‌ها که صد البته اهداف روانشناسی و جامعه شناسی عمیقی را با انتشار این کتاب‌ها دنبال می‌کنند، تا سعی در حفظ هویت جمعی آمریکایی‌ها داشته و یک سوپر قهرمان را به عنوان کاپیتان آمریکا معرفی کنند.

این سوپر قهرمان که همواره آمریکا را از عجیب‌ترین و پیچیده‌ترین مشکلات خارق العاده نجات می‌دهد، در سال‌های اخیر دچار تغییراتی در شخصیت شده است. مثلا در آخرین تغییرات، کاپیتان آمریکا تبدیل به یک پیرمرد 90 ساله شده بود که باز یک ابر قهرمان است و محافظ آزادی ملت آمریکا. اما در همه این سال‌ها ابر قهرمان آمریکایی‌ها یک ویژگی بارز داشت و آن اینکه همواره چشم آبی و مو بور بود!

اما تحولات اجتماعی آمریکا و آشکار شدن تبعیض‌ها و در این کشور و شکاف بین نژاد سیاه و سفید در این کشور باعث شده که در تحولی بزرگ برای اولین بار، این ابر قهرمان و حافظ ملت آمریکا و محافظ آزادی آنها، یک سیاه پوست باشد که به طرز مشکوکی شبیه باراک اوباما رئیس جمهور این کشور هم هست!

 

نکته جالب‌تر و البته عجیب‌تری که سازندگان این فیلم‌ها و کمیک استریپ به آن دست زده‌اند ورود شخصیت‌های دیگر به این مجموعه، از عقاید و نژادهای مختلف است. طوری که شخصیت ثور در جدیدترین کمیک استریپ کاپیتان آمریکا یک زن مسلمان است و مرد عنکبوتی یک دو رگه آمریکایی-پورتوریکویی...

منتقدان و جامعه شناسان آمریکایی سخت بر این باور هستند که وقتی در یک مجموعه کتاب یا فیلم، بر تن یک ابر قهرمان لباس سفید و قرمز و آبی پوشانده می‌شود که نماد آمریکا و حامل پرچم این این کشور است،‌ نوعی سمبل و نماد به مردم این کشور معرفی می‌کند که حامل پیام‌های عمیق اجتماعی است.

نکته جالب‌تر اینکه پیش از انتشار تصاویر رسمی این کمیک استریپ که ابر قهرمان آن یک سیاه پوست است، معترضان تبعیض نژادی در آمریکا در راهپیمایی که در سنت لوییس برپا کرده بودند تا به قتل مایکل براون نوجوان سیاه پوستی که توسط پلیس سفید پوست کشته شده بود، اعتراض کنند، تصاویری از کاپیتان آمریکای سیاه پوست را حمل می‌کردند که دست‌هایش را بالا برده بود و می‌گفت: شلیک نکنید!

معترضان از این جمله و این ابر قهرمان به این منظور استفاده کرده بودند تا تعداد آفریقایی- آمریکایی‌هایی که توسط پلیس این کشور کشته شده‌اند را نشان داده و بگویند قهرمانان واقعی این افراد هستند...

انتشار تصاویر رسمی این کمیک استریپ نشان می‌دهد برنامه ریزان فرهنگی این کشور به جد دریافته‌اند که باید فکری به حال این گسست اجتماعی عمیق و تبعیض در این کشور کنند و با انتشار کتاب و تولید فیلم از یک ابر قهرمان سیاه پوست کاپیتان آمریکا سعی در ترمیم این شکاف دارند.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا