به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 7 مرداد 1400

مخدومی: نویسنده‌ها نشان دادند فتنه همچنان بیدار است/ داستان بیش از خاطره مورد استقبال نویسندگان است

رحیم مخدومی نویسنده و دبیر چهارمین «جشنواره مردمی رسول آفتاب» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات به اهمیت میدان دادن به نویسندگان دغدغه‌مند اشاره کرد و گفت: یکی از پیام‌های «جشنواره رسول آفتاب» این بود که نشان دهیم نویسندگان راجع به مسائل جدی مردم دغدغه دارند منتها برای بیان آنها پایگاه و تریبون ندارند.

*نویسندگانی که می‌ترسند به نان‌شان لطمه وارد شود

وی افزود: آن کسی که داستان می‌نویسد باید بتواند جایی این داستان را چاپ کند ولی این امکان برای وی فراهم نیست. نویسنده‌ها مردم را درک می‌کنند و با مردم همراه هستند، البته بگذریم از معدود نویسنده‌هایی که نان حرفه‌ای‌گری خود را می‌خورند و نویسندگی شغل آنهاست و برای آنها تبدیل به ناندانی شده است و نگران این هستند که مبادا به گونه‌ای عمل کنند که به نانشان لطمه وارد شود.

*نویسنده‌ها نشان دادند که فتنه همچنان بیدار است

نویسنده سفرنامه «یار کجاست؟» به خواست نویسندگان برای پرداختن به موضوعی چون فتنه 88 اشاره کرد و گفت: در همان اولین دوره برگزاری این جشنواره آثار درخور توجهی به دست ما رسید که از نظر کمی نیز قابل توجه بود که در 3 جلد چاپ شد. به دومین سال که رسیدیم دیدیم جامعه طلب می‌کند و نویسنده‌ها منتظر این رویداد هستند. در واقع نویسنده‌ها و مطالبه آنها راه را به ما نشان داد تا هوشیار باشیم که فتنه همچنان بیدار است و ما هم باید بیدار باشیم.

وی افزود: این جشنواره کاملا مردمی است و اینکه بخش دولتی بخواهد در آن نقش ایفا کند اصلا اینطور نیست و گاهی نقش منفی هم ایفا کرده و غالبا با بی‌مهری وزارت ارشاد به خصوص در این دوره مواجه بودیم. منظور این است که متولیان گاهی حرکت مردم را کند کرده و مانع بودند.

مخدومی در ادامه گفت:‌ برداشتی که از قرآن می‌شود این است که خداوند در قرآن تاریخ را با زبان شیرین ادبیات بیان کرده تا سایرین عبرت بگیرند زیرا تاریخ برای عبرت گرفتن است و این کارکرد ادبیات است که تاریخ را برای مخاطب قابل پذیرش می‌کند.

*مردم باید در برابر خطراتی مانند فتنه 88 آماده باشند

دبیر چهارمین «جشنواره مردمی رسول آفتاب» گفت: هر اندازه اتفاقات تاریخی، امنیت و منافع مردم را بیشتر تهدید کند اهمیت پرداختن به آنها نیز بیشتر می‌شود. همان طور که در گذشته مردم برای خود برج و بارو ایجاد می‌کردند تا از خطرات در امان باشند امروز نیز مردم برای در امان ماندن خطراتی مانند فتنه 88 باید آمادگی داشته باشند و کسانی که پیشاپیش خطر را احساس می‌کنند، باید نقش‌‌آفرینی کنند. یکی از این افرادی که احساس خطر کرده و به نوعی دیده‌بان جامعه محسوب می‌شوند هنرمندان و نویسنده‌ها هستند. اینها وظیفه‌شان این است خطر را رصد کنند، منفذهای آسیب را شناسایی و در قالب ادبیات به مردم اطلاع دهند و به داد مردم برسند.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی