به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

فرصتی که عدم توجه به آن تهدیدی برای مسابقات قرآن است

«سیدجواد سادات‌فاطمی» داور بین‌المللی مسابقات قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری قرآن که هر سال توسط سازمان اوقاف و امورخیریه برگزار می‌شود، اظهار داشت: پس از برگزاری این مسابقات و اعلام نتایج، نفرات برگزیده به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند به طوری که نفر اول برای حضور در مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و سایر برگزیدگان برای اعزام به مسابقات بین‌المللی کشورهای دیگر خود را آماده می‌کنند.

اعزام برگزیدگان به مسابقات بین‌المللی طرحی خوب برای تشویق افراد است

وی با بیان اینکه انتخاب برگزیدگان و اعزام آنها به مسابقات بین‌المللی تشویقی خوبی برای افراد است، افزود: بیشتر افرادی که به مرحله نهایی مسابقات سراسری راه می‌یابند به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند که این امر زمینه پیشرفت و کسب عنوان را برای آنها فراهم می‌سازد.

فرصتی که عدم توجه به آن تهدیدی برای مسابقات قرآن است

سادات‌فاطمی با اشاره به تلاش‌های سازمان اوقاف برای ارتقای کمی و کیفی مسابقات سراسری قرآن کریم، گفت: در سال‌های اخیر مسئولان برگزاری مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه نسبت به ارتقای بخش کمی مسابقات عملکرد قابل قبولی داشته‌اند به طوری که با پیگیری‌های مسئولان شاهد رشد تعداد متسابقان در این مسابقات هستیم البته در کنار این فرصت آسیبی نیز ایجاد شده که آن عدم توجه به بخش کیفی و امکانات متناسب با رشد متسابقان است.

لزوم توجه به کیفت و کمیت مسابقات قرآن در کنار هم

وی با بیان اینکه اعتبارات و امکانات باید مطابق با رشد کمی متسابقان افزایش یابد، خاطر نشان کرد: اگر متناسب با افزایش تعداد متسابقان امکانات نیز افزایش یابد سطح کیفی مسابقات بهتر خواهد شد اما اگر با رشد تعداد شرکت‌کنندگان امکانات تغییری نکند کیفیت برگزاری مسابقات کاهش می‌یابد بنابراین برای داشتن مسابقات قرآنی مطلوب باید در کنار توجه به رشد کمی به رشد کیفی نیز توجه شود.

سادات‌فاطمی با اشاره به آیین‌نامه مسابقات سراسری قرآن، گفت: آیین‌نامه مسابقات بارها مورد بازنگری قرار گرفته است اما با این وجود هنوز مشکلاتی در آن وجود دارد به طوری که قرار بود حدود سه سال پس از اجرای آیین‌نامه اصلاحاتی بر روی آن صورت گیرد اما هنوز مسئولان سازمان اوقاف نسبت به اصلاح آیین‌نامه اقدامی صورت نداده‌اند.

جلسه‌ای برای بازبینی آیین‌نامه مسابقات قران برگزار شود

این داور بین‌المللی قرآن کریم به لزوم برگزاری نشستی با حضور اساتید قرآن برای بازبینی آیین‌نامه مسابقات اشاره کرد و افزود: مسئولان برگزاری مسابقات قرآن باید برای جذابیت و ارتقای کیفی مسابقات و همچنین تغییراتی در آیین‌نامه جلسه‌ای با حضور اساتید و پیشکسوتان برگزار کنند تا نارضایتی و مشکلات موجود در مسابقات به حداقل برسد.

وی توجه به تمامی جنبه‌های قرائت متسابقان را یکی از نقاط قوت آیین‌نامه مسابقات قرآن عنوان کرد و گفت: در آیین‌نامه به تمامی اصول قرائت توجه شده و حتی اگر افراد نمره یکسانی داشته باشند به سراغ تجوید آنها رفته تا فرد برگزیده به درستی انتخاب شود که این نشان از تفکیک صحیح ریزنمرات و توجه به عدالت در داوری متسابقان است.

اعمال نظر در داوری حق کسی را ضایع نمی‌کند

سادات‌فاطمی با بیان اینکه ممکن است گاهی هم سلایق داوران در قضاوت‌ها اعمال می‌شود، افزود: در هر صورت هر داوری در کنار آیین‌نامه ممکن است در نمره دادن به متسابقان نظر خود را نیز اعمال کند اما این اعمال نظر به طوری نیست که حق کسی ضایع شود چرا که آیین‌نامه توسط همین اساتید و نظر آنها تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه مسابقات قرآن بهانه‌ای برای انس افراد با آیات الهی است، گفت: مسئولان اوقاف باید مسابقات را طوری برنامه‌ریزی کنند که متسابقان برای کسب رتبه تلاش نکنند بلکه برای ارتقای دانش قرآنی خود در مسابقات شرکت کنند که در این راستا توجه به افرادی که تلاوت خوبی دارند اما موفق به کسب رتبه نشدند، می‌تواند در تحقق این امر مؤثر باشد.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا