به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 15 آذر 1400

پاسخ قاطع سوریه به شیطنت رسانه‌ای

رخدادهای 1 دی 1360

چکیده

  • رئیس جمهور سوریه در یک مصاحبه مطبوعاتی به شدت و قاطعانه از انقلاب اسلامی ایران حمایت و اعلام کرد انقلاب ایران انقلابی ضد صهیونیستی است .
  • انقلاب اسلامی ایران شدیدا علیه اسرائیل مبارزه می کند و با اشغال سرزمین های عربی توسط اسرائیل مخالفت می کند .
  • میرحسین موسوی نخست وزیر در باره راه مبارزه با اسرائیل : راه همان است که قبلا گفته شد ، بسیج همه مسلمانان جهان برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل .
  • علیرغم جنگ زرگری آمریکا و اسرائیل که طی روزهای اخیر تنور شبکه های خبری غربی را داغ کرده آمریکا اعلام کرد که تصمیم اخیر اسرائیل در مورد جولان به روابط دو کشور لطمه ای نخواهد زد !
  • سید اکبر پرورش وزیر آموزش و پرورش طی یک مصاحبه مطبوعاتی از طرح تغییر بنیادی نظام آموزشی کشور خبر داد.
  • به حکم دادگاه های انقلاب اسلامی ارتش ارومیه ، تهران و سنندج 17 تن از عوامل کودتاچی مفسد فی الارض و محارب با خدا تشخیص داده شدند.
دفاع قاطع رئیس جمهور سوریه از انقلاب اسلامی ایران

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت : انقلاب اسلامی ایران شدیدا علیه اسرائیل مبارزه می کند و با اشغال سرزمین های عربی توسط اسرائیل مخالفت می کند آن چه ما از رهبران آن شنیده ایم و آن چه شبانه روز با رسانه های همگانی گوناگون تکرار می کنند این است که آن ها در انتظار روزی هستند که بتوانند در آزادسازی قدس شرکت کنند بنابراین ما به آنان پس از این همه مسائل چه بگوئیم ؟ می خواهم بگویم هدف از ادعای شما شما ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران است و نه هیچ چیز دیگر. (1)

نخست وزیر خواستار شد ؛ بسیج همه مسلمانان جهان برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل

نخست وزیر در مصاحبه ای گفت : ظاهرا کشورهایی که منتظر بودند ببینند کدام طرف در جنگ ایران و عراق پیروز است اینک تمایل بیشتری برای نزدیکی به جمهوری اسلامی ایران نشان می دهند. موسوی به کشورهای عرب منطقه هشدار داد و گفت : بنادر و راه های تدارکاتی شما زیر نظر دقیق ما است و ما خیانت های شما را می دانیم و شماره می کنیم و بهتر است دست از یاری رژیم ورشکسته عراق بردارید .

نخست وزیر در مورد این مسئله که اخیرا تبلیغاتی شروع شده است که گویا ما قصد صدور مسلحانه انقلاب به منطقه را داریم و یا در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت می کنیم گفت : این تبلیغات آمریکا است مسلما نفع این کشورها که گاه بیش از چند صدهزار نفری جمعیت ندارند و آن ها هم به خاطر اسلام مدافع انقلاب اسلامی هستند در این است که بلندگوی آمریکا در منطقه نباشند .

وی گفت : ما طالب صلح و آرامش در خلیج فارس هستیم اما نه به قیمت سلطه آمریکا در این منطقه ، کشورهای منطقه اگر تصمیم خود را در این که می خواهند با آمریکا باشند گرفته باشند طبیعی است که باید منتظر خشم و غضب ملت مسلمان خود باشند .

نخست وزیر افزود : من بار دیگر اعلام می کنم که نفع این کشورهای کوچک در تشکیل شوراهایی به زعامت و رهبری آمریکا نیست بلکه نفع آنان در روی بر تافتن از ابرقدرت ها و دوستی با انقلاب اسلامی ایران است .

موسوی در باره راه مبارزه با اسرائیل نیز گفت : راه همان است که قبلا گفته شد ، بسیج همه مسلمانان جهان برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل و من طلیعه یک خیزش همگانی مسلمانان را در سراسر جهان می بینم و احساس می کنم ، به هر حال ما در کنار سوریه و لیبی و مقاومت فلسطین و مردم قهرمان جنوب لبنان ایستاده ایم .

نخست وزیر در باره تذکر مجلس به دولت نیز گفت : مجلس باید تذکر بدهد و دولت باید به تذکرات برانگیختگان انقلاب اسلامی و مردم توجه کند و نکات مبهم را روشن نماید.(2)

صهیونیست ها یک رهبر مذهبی و 9 سوری را در جولان اسیر گرفتند

علیرغم جنگ زرگری آمریکا و اسرائیل که طی روزهای اخیر تنور شبکه های خبری غربی را داغ کرده آمریکا اعلام کرد که تصمیم اخیر اسرائیل در مورد جولان به روابط دو کشور لطمه ای نخواهد زد !

خبرگزاری پارس از دمشق گزارش داد که اهالی قنطیره واقع در دامنه ارتفاعات جولان به عنوان همبستگی با سایر اهالی این منطقه جهت محکوم کردن تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق بلندی های جولان به سرزمین های اشغالی امروز در یک راهپیمایی عظیم با شرکت مسئولان دولتی شرکت خواهند کرد .

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد 10 سوری عضو جامعه مسلمانان دروزی های مقیم جولان از جمله یک رهبر مذهبی این جامعه در دو روز گذشته توسط اسرائیل اسیر  شده اند . (3)

وزیر آموزش و پرورش از طرح تغییر بنیادی نظام آموزشی خبر داد 

سید اکبر پرورش وزیر آموزش و پرورش طی یک مصاحبه مطبوعاتی از طرح تغییر بنیادی نظام آموزشی کشور خبر داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت : از کارهای مهمی که صورت گرفته دنبال کردن طرح تغییر بنیادی نظام آموزشی است که در حال حاضر سه واحد در این مورد مشغول کار می باشند که عبارتند از : کمیسیون آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی ، کمیته پیش دانشگاهی مربوط به ستاد انقلاب فرهنگی و بالاخره شورای عالی آموزش و پرورش و به دلیل علاقه و عشقی که برادران عزیز شهیدین شاهدین رجایی و باهنر به این کار داشتند این کار را مقداری دنبال کردند و از بسیاری از صاحب نظران در این مورد نظر خواهی هایی صورت گرفت و طرح هایی آماده و فرستاده شده که اکنون گروهی مشغول کار روی این طرح ها می باشند و تاکنون ما توانسته ایم مقداری از این طرح ها را با کمک برادران مسئول بررسی کنیم و امیدواریم که به زودی نتیجه مثبتی از این مطالعات و بررسی ها به دست آوریم .

وی افزود : کسانی که برای نظام ارزشی اسلام خیلی اهمیت قائل بودند از همان روزهای آغاز کار را شروع کردند و از صاحب نظران خواستند که طرح هایی را در جهت تغییر بنیادین نظام آموزشی تهیه کنند و مقدار زیادی طرح و پیشنهاد رسید که از میان مجموع این طرح ها و پیشنهادات 200 طرح که دقیق تر بود انتخاب شد و بعد از طریق دفتر بررسی و تحقیقات و برنامه ریزی با صاحب نظران تماس هایی برقرار شد و هم چنین روی طر ح های مذکور نیز مطالعاتی از سوی این دفتر صورت گرفت و از میان این 200 طرح سی طرح انتخاب و مجددا از میان این سی طرح یک طرح به عنوان مطلوب برگزیده شد که اکنون مشغول کار روی این طرح هستیم .(4)

اعدام 17 سلطنت طلب و عامل کودتا در تهران ، ارومیه و سنندج

به حکم دادگاه های انقلاب اسلامی ارتش ارومیه ، تهران و سنندج 17 تن از عوامل کودتاچی مفسد فی الارض و محارب با خدا تشخیص داده شده و با اعدام محکوم شدند و حکم صادره نیز شب گذشته در مورد محکومین به اجرا در آمد .  اسامی برخی از محکومین و شرح اتهامات آن ها که در دادگاه به ثبوت رسیده عبارت است از ؛

- ضیاء مدرسی فرزند میرصادق دبیر حزب منحله رستاخیز تهران که قرار بود در آینده رهبری گروه سامان را بر عهده بگیرد و با افراد ضد انقلابی چون امیرانتظام و ...در تماس بوده و اعلامیه های ضد انقلاب را تکثیر می کرده است . وی همچنین یکی از بستگان خود را جهت تحویل گرفتن سلاح و خارج کردن افراد ممنوع الخروج مامور کرده بود .

- منوچهر سلیمی فرزند علینقی نماینده سابق مجلس شورای ملی که با گروه براندازی سامان همکاری داشته و مسئول برنامه ریزی و تشکیلات گروه بوده و بارها در تهیه و چاپ اعلامیه سلطنت طلبان اقدام کرده است .

- سرگرد قدرت الله ترکمن فرزند موسی عضو باند هواپیما ربایی بوده و از طریق این باند در جریان کودتا قرار گرفته است . نامبرده علاوه بر این که موضوع فوق را کتمان کرده و اطلاع نداده بود در جهت تهیه اسلحه فعالیت داشته و سعی در استخدام کردن راننده برای انتقال اسلحه از غرب کشور را داشته است . وی طی نامه هایی که از زندان نوشته و با رشوه سعی داشت آنان را به بیرون از زندان و به مقاصدی برساند به اتهامات فوق اشاره کرده است .

- رضا حاج مرزبان فرزند محمد حسن به جرم شرکت فعال در کودتای نافرجام تیرماه 1359 و فعالیت چشمگیر در جهت خروج عوامل ضد انقلاب از کشور و عضو کادر رهبری شاخه سیاسی کودتا و تائید کارهای رکنی و دیگر پرسنل شاخه نظامی و اقدام به حساس ترین مسئله کودتا یعنی تهیه اتوبوس که قرار بود عوامل کودتا را به نوژه برساند [مفسد فی الارض شناخته و اعدام شد]

گفتنی است رضا حاج مرزبان مشاور عالی شاپور بختیار آخرین نخست وزیر رژیم طاغوت نیز بوده است. (5)

پی نوشت:

1- اطلاعات ، 1 دی 1360 ، صفحه 12

2- جمهوری اسلامی ، 1 دی 1360 ، صفحه 12 ، میرحسین موسوی در سال 1360 از ضرورت قیام همه مسلمانان جهان علیه آمریکا و اسرائیل سخن می گوید ، از صلح در منطقه بدون آمریکا  حمایت می کند ، سران مرتجع عرب منطقه را مورد سرزنش قرار می دهد و می گوید اگر دست از دامن آمریکا برندارید مواجه با خشم مسلمانان می شوید ، در مسائل داخلی نیز بر ضرورت شنیده شدن تذکرات نمایندگان ملت از سوی دولت می شود و ...و سه دهه بعد در انتخابات 88 تبدیل به پرچمدار منافع غرب و آمریکا در منطقه خاورمیانه می شود به نحوی که سران مرتجع عرب نیز به گرد پای وی نمی رسند و از سوی دیگر همین سران مرتجع که با سرزنش موسوی مواجه شده بودند این بار در حمایت از وی هزینه می کنند و به آب و آتش می زنند ! عجیب به نظر نمی رسد ؟! سران مرتجع عرب از آمریکا روی برگردانده اند یا نخست وزیر مدعی خط امام تغییر کرده است ؟! همه چیز مشخص است و نیازی به توضیح واضحات ندارد ولی درباب مجلس و دولت ! موسوی از ضرورت شنیده شدن تذکرات مجلس از سوی دولت سخن گفته بود و مشاوران او که قرار بود در صورت رسیدن به پست ریاست جمهوری همه کاره دولتش شوند در سال های گذشته از امکان انحلال مجلس از سوی دولت سخن می گویند ! این همه تضاد را چگونه می توان تفسیر کرد؟! 

3- اطلاعات ، 1 دی 1360 ، صفحه 16

4- اطلاعات ، 1 دی 1360 ، صفحه 3

5- کیهان ، 1 دی 1360 ، صفحه 7

پژوهشگر :سید روح الله امین آبادی

انتهای متن/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی