به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

استاندار مازندران: گردشگری دریایی موضوعی جدی برای توسعه مناسبات مازندران و ویتنام است

استاندار مازندران گفت: گردشگری دریایی موضوعی جدی برای توسعه مناسبات مازندران و ویتنام است نگوین هونگ تاچ، سفیر ویتنام در ایران نیز در این دیدار تصریح كرد:در مازندران، احساس می كنم در خانه خود هستم.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، در دیدار نگوین هونگ تاچ، سفیر ویتنام در ایران با اشاره به این كه برخی شباهت ها و ویژگی های مشترك مازندران و ویتنام در راستای توسعه مناسبات در زمینه های مختلف، موجب امیدواری است، خاطر نشان ساخت: باید زمینه های همكاری فی مابین شناسایی و بالفعل شود.

وی با بیان این كه ویتنام در زمینه مبارزه با استعمار از سوابق خوبی برخوردار است، یاد آور شد: وضعیت كنونی ویتنام و پیشرفت های سال های اخیر این كشور قابل توجه است.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این كه آشنایی با توانمندی های استان، زمینه همكاری متقابل را فراهم خواهد آورد، تصریح كرد: همسایگی با چهار كشور پیرامونی دریای مازندران و وجود چهار بندر مهم تجاری و نفتی در استان از مزیت هایی است كه در توسعه مناسبات قابل بهره گیری است.

فلاح، با بیان این كه تجارت و گردشگری با توجه به ورود سالانه ی بیش از 20 میلیون گردشگر به استان، می تواند از موضوعات و اهداف همكاری های مشترك ویتنام و مازندران باشد، بیان داشت: توسعه مناسبات در موضوع گردشگری دریایی با توجه به ظرفیت مازندران و ویتنام باید به جد دنبال شود.

استاندار، مازندران را از قطب های كشاورزی با توانمندی بالا در تولید برنج، مركبات، شیلات و آبزی پروری خواند و تاكید كرد: در زمینه صنعت، معدن و تجارت نیز مازندران در شمار استان هایی است كه زمینه كار بسیار فراهم است و می توان در این راستا همكاری های خوبی داشت.

نماینده عالی دولت در استان، سطح دانشگاه های مازندران را مطلوب ارزیابی نمود و گفت: در حوزه اجرای طرح های تحول سلامت، مازندران رتبه نخست كشور را داراست.

در مازندران، احساس می كنم در خانه خود هستم

نگوین هونگ تاچ، سفیر ویتنام در ایران اسلامی نیز در این دیدار بر شباهت های كشور ویتنام و استان مازندران تاكید كرد و یاد آور شد: قرار گرفتن در نوار ساحلی و فعالیت های كشاورزی بر شباهت های این دو منطقه می افزاید و پس از نیم ساعت از ورود به مازندران احساس كردم در خانه ی خود هستم.

سفیر ویتنام در ایران اسلامی با اشاره به این كه موقعیت های زیادی را برای همكاری متقابل و توسعه مناسبات در مازندران برای ویتنام می بینم، اظهار داشت: با بهره گیری از دانش فنی موجود در مازندران، می توان برنج مرغوب ایرانی را در ویتنام تولید نمود.

هونگ تاچ، افزود: ما برای همكاری اشتیاق كامل داریم و اشتیاق شما را نیز در این دیدار ملاحظه كردیم و به توسعه مناسبات با توجه به توانمندی های دو طرف اعتقاد داریم.

روابط اقتصادی ایران و ویتنام، قابلیت افزایش تا 2 میلیارد دلار را داراست

كریم سجادی، رییس انجمن دوستی ایران و ویتنام نیز در این دیدار با اشاره به این كه سال گذشته قرار داد خواهر خواندگی بین تهران و هانوی منعقد شده است، بیان كرد: انعقاد قرارداد خواهر خواندگی بین ساری و هانوی می تواند به توسعه مناسبات فی مابین مازندران و ویتنام كمك نماید.

وی، خاطر نشان ساخت: روابط اقتصادی بین دو كشور ایران و ویتنام قابلیت افزایش تا 2 میلیارد دلار را داراست.
در این دیدار كه معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری، رییس سازمان جهاد كشاورزی استان، مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان، رییس

اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان، مدیر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در ساری و شاعری، مشاور استاندار، دكتر فلاح را همراهی می نمودند، هر یك از حاضرین به بیان توانمندی ها و ظرفیت های مازندران در بخش های مرتبط پرداختند.
هم چنین در این دیدار سید كمال سجادی، رییس انجمن دوستی ایران و ویتنام، همسر سفیر ویتنام در ایران و برخی اعضای انجمن دوستی ایران و ویتنام، نگوین هونگ تاچ را همراهی كردند.

گفتنی است؛ سفیر ویتنام در ایران اسلامی و هیات همراه، طی امروز و فردا از مراكز مختلف آموزشی، تحقیقاتی، علمی، اقتصادی و...مازندران به منظور آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های استان بازدید خواهند نمود.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:46

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی