به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

بارسلونا با 5 گل کوردوبا را در هم کوبید؛ آخرین‌ گل‌ سال لئو مسی؛ طلسم شکنی سوارز/دهمین کلین‌شیت براوو

بارسلونا با پیروزی 5 بر صفر مقابل کوردوبا با کسب 38 امتیاز در یک قدمی رئال مادرید و صدر جدول قرار گرفت. لوئیز سوارز موفق شد در دقیقه 53 این بازی، نخستین گلش را با پیراهن بارسا در لالیگا به ثمر برساند.

به گزارش ایلنا،‌ بارسا خیلی زود و دقیقه دوم به گل رسید. پاس عمقی ایوان رکتیچ مقابل دروازه به پدرو رسید تا این بازیکن با یک ضربه محکم توپ را به طاق دروازه کوردوبا بکوبد. در ادامه بازی با برتری کامل شاگردان انریکه همراه بود، اما بارسایی ها نتوانستند از موقعیت‌های متعدد خود بهره بگیرند. اوج این فرصت‌ها دقیقه 33 روی دروازه کوردوبا خلق شد، یک و دوی زیبای پدرو و اینیستا، شماره 8 بارسا را در موقعیت تک به تک قرار داد، اما پاس رو به عقب اینیستا به سوارز نرسید تا این بازیکن همچنان در حسرت گلزنی در لالیگا باقی بماند.

نکته بارز در بازی کوردوبا،‌ مهار همه جانبه لیونل مسی بود.هرگاه مهاجم آرژانتینی بارسا صاحب توپ می‌شد چند بازیکن سفید و سبز پوش اورا احاطه می‌کردند و ابتکارعمل را از شماره 10 بارسا می‌گرفتند. شاگردان... هم در خانه حریف بیکار ننشستند و حملات پراکنده‌ای را روی دروازه بارسلونا تدارک دیدند اما این حملات خطری را برای براوو ایجاد نکرد.

دقیقه 44 جوردی آلبا با یک حرکت فردی، دفاع کوردوبا را به هم ریخت و در گوشه دروازه با سنگربان کوردوبا تک به تک شد اما خوان کارلوس ضربه این بازیکن را از زاویه بسته به کرنر فرستاد. در لحظات پایانی نیمه نخست پیکه هم می‌توانست دومین گل فصل خود را به ثمر برساند، اما کارلوس ضربه سر او در حالیکه مقابل دروازه به زمین هم خورده بود، با نوک انگشتانش به کرنر فرستاد تا نیمه نخست با تک گل پدرو به نفع میزبان به پایان برسد.

بارسلونا نیمه دوم را هم طوفانی شروع کرد و در همان ابتدا می‌توانست با مسی به گل دوم برسد، اما ضربه مسی از گوشه محوطه جریمه به کنار دروازه کوردوبا چسبید. اتفاق مهم این بازی دقیقه 53 روی داد. سوارز مهاجم اروگوئه‌ای بارسا که پس از اضافه شدنش به ترکیب اصلی این تیم، موفق به گلزنی در لالیگا نشده بود، دروازه کوردوبا را گشود تا پای ضلع سوم آبی و اناری پوشان کاتالن هم به گلزنی باز شود. دقیقه 64 ژاوی جانشین رکتیچ در میانه میدان بارسا شد و دقایقی بعد هم اینیستا جای خود را به رافینیا سپرد.

دقیقه 80 ژرارد پیکه روی ارسال ژاوی هرناندز از یک ضربه کاشته سمت راست دروازه کوردوبا، با یک ضرب سر توپ را به تور دروازه خوان کارلوس دوخت. دو دقیقه بعد هم نوبت به لیونل مسی رسید تا پس از ارسال کرنر و دفع ناقص مدافعان کوردوبا، با یک بغل پا دیدینی توپ را به تاق دروازه حریف بچسباند. شماره 10 بارسا در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده بازی و روی ارسال جوردی آلبا، با یک کنترل استثنایی توپ را به کنج دروازه کوردوبا فرستاد که پس از برخورد به دست کارلوس، تبدیل به پنجمین گل شاگردان لوئیز انریکه شد.

این گل پنجاه و هشتمین و آخرین گل مسی در سال 2014 با پیراهن بارسلونا بود. کلودیو براوو، دروازه بان شیلیایی بارسا هم با گل نخوردن در این بازی، تعداد کلین‌شیت‌هایش را در رقابت‌های این فصل لالیگاه به 10 رساند تا از این حیث بالاتر از همه دروازه‌بان‌های لیگ اسپانیا قرار بگیرد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 1-10-1393, 08:43

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی