به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

مطالعه و پژوهش لازمه وقف است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، مرتضی روزبه در بازدید از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در جمع واقفان، متولیان وقف و کارمندان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، اظهار کرد: مقوله وقف از جنس سایر موسسات مالی و اعتباری نیست و نیازمند اعتمادسازی مسئولان است.

وی با بیان اینکه واقف بنا به اعتماد به خداوند و اعتماد به مجموعه اوقاف، مال خود را وقف میکند، افزود: کوچکترین خلل و خدشهدار کردن اعتماد مردم نسبت به وقف خیانت به مجموعهای است که برای احیای وقف تلاش میکند.

روزبه با اشاره به اینکه استمرار شجره طیبه وقف تا به امروز محصول حسن اعتماد واقفان است، ادامه داد: باید از این به بعد نیز شاهد رویش و شکوفایی وقف در کشور و مخصوصاً استان قزوین باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید اهتمام جدی داشته باشیم تا هیچ موقوفهای در استان بلاتکلیف نباشد، بیان کرد: یکی از آرزوهای من این است که هیچ نقطه وقفی بدون سند در استان وجود نداشته باشد.

استاندار قزوین گفت: باید در ادبیات وقفی کشور نیازهای جامعه دیده شود و وقفهای جدید باید بر مبنای نوآوری انجام شود تا شاهد باشیم که وقف نیازهای جدید جامعه را نیز بر طرف کند.

وی ادامه داد: با نگاهی ساده به وقف در دوران گذشته میتوان درک کرد که وقفها فرزند زمان خود بوده و هر چیزی که وقف شده با توجه به نیازهای همان عصر بوده است.

استاندار قزوین با تقدیر از عملکرد اوقاف در حوزه بقاع متبرکه برای اجرای برنامههای فرهنگی، تأکید کرد: این حرکت نشان میدهد که پیشرفت در این فضا میتواند راهگشای مشکلات فرهنگی استان باشد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه یکی از اصلیترین نیازهای بقاع متبرکه ورود شخصیتهای فرهنگی و فرهیخته برای ارتباط با مردم است، افزود: پرداختن به واجبات مردم در بقاع متبرکه باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/2667/غ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا