به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

تبدیل 120 بقعه قزوین به قطب‌های فرهنگی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین حجتالاسلام مصطفی نوروزی در دیدار استاندار قزوین از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، اظهار کرد: یکی از اصلیترین سیاستهای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حفظ و صیانت از موقوفات و سنددار کردن برای جلوگیری از تعدی موقوفهخواران است.

وی با بیان اینکه ایجاد وقفهای جدید یکی دیگر از سیاستهای اداره کل اوقاف و امور خیریه است، افزود: در سال آینده جشن سنددار کردن تمام موقوفات استان قزوین برگزار میشود.

نوروزی با بیان اینکه باید با فرهنگسازی منطقی فرهنگ وقف را در جامعه نهادینه کنیم، عنوان کرد: ایجاد وقفهای گروهی و همچنین ایجاد وقفهایی متناسب با نیازهای روز جامعه باید در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی یک راهبرد اساسی در سازمان اوقاف و امور خیریه است که به دستور مقام معظم رهبری در حال انجام است، ادامه داد: از 266 امامزاده استان قزوین بسترهای لازم در 85 بقعه فراهم شده و امیدوارم با برخی اقدامات عمرانی و فرهنگی تعداد امامزادههای استان که تبدیل به قطب فرهنگی میشود، به بیش از 120 بقعه برسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه در بقاع متبرکه استان مراکز قرآنی ایجاد خواهد شد، بیان کرد: در حال حاضر در آستان هر امامزاده یک مدیر فرهنگ قرآنی مستقر و فعالیت قرآنی انجام میدهد.

وی در خاتمه عنوان کرد: طرح مائده آسمانی نیز در استان قزوین با هدف کمک به موسسات قرآنی و حمایت از فعالیتهای قرآنی در استان قزوین در حال انجام است.

انتهای پیام/2667/غ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی