به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

سهرابی: اصناف فردوس خواستار تعیین تکلیف معافیت کارگاه‌های تولیدی کمتر از 5 نفر شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از پایگاه خبری فردوس برین، محمدجعفر سهرابی اظهار کرد: اتاق اصناف شهرستان فردوس از سال 1369 با نام مجامع امور صنفی متشکل از دو مجمع امور صنفی، تولیدی، خدمات فنی، توزیعی و خدماتی با 18 اتحادیه کار خود را آغاز کرد.

وی گفت: در اجرای تبصره دو ماده 32 قانون نظام صنفی مصوب 24/12/1382 مجلس شورای اسلامی که حد نصاب تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه کسب در هر شهرستان را برای تشکیل دو مجمع جداگانه، 20 هزار واحد صنفی تعیین کرده بود، دو مجمع شهرستان فردوس با یکدیگر ادغام شد.

رئیس اتاق اصناف فردوس افزود: پس از ادغام دو مجمع امور صنفی، تولیدی و خدمات فنی، توزیعی و خدماتی شهرستان با هم، مجمع امور صنفی فردوس با زیرمجموعه 12 اتحادیه و دو نمایندگی در شهرهای فردوس و اسلامیه با نام مجمع امور صنفی مشترک صنوف تولیدی، خدمات فنی، توزیعی و خدماتی به کار خود ادامه داد.

سهرابی تصریح کرد: در حال حاضر اتاق اصناف شهرستان فردوس با 12 اتحادیه شامل اتحادیه مصالح ساختمانی و لوازم خانگی، فروشندگان لوازمالتحریر، خیاطان، تعمیرکاران لوازم برقی و خانگی، درودگران و فلزکاران، قنادان، نانوایان و اغذیه فروشان، خواربارفروشان، عکاسان و فیلمبرداران، فروشندگان فرش، پارچه و پوشاک، آرایشگران زنانه و مردانه، تعمیرکاران اتومبیل و دوچرخه، تراشکاران و تعویض روغن و اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و بنگاهداران مشغول فعالیت است.

وی یادآور شد: طبق ماده 22 قانون نظام صنفی، اتحادیههای صنفی توسط هیئت مدیره منتخب اتحادیه اداره میشوند و تعداد اعضای این هیئت مدیره شامل پنج نفر اصلی و دو نفر عضو علیالبدل است که با رای مخفی و مستقیم اعضای اتحادیه برای مدت چهار سال انتخاب میشوند.

رئیس اتاق اصناف فردوس، اختصاص تسهیلات کمبهره بانکی به واحدهای تولیدی و خدمات فنی  و کاهش تعرفه بیمههای تامین اجتماعی و همچنین تعیین تکلیف معافیت کارگاههای تولیدی که کمتر از پنج کارگر دارند را مهمترین نیاز اصناف و بازاریان این شهرستان عنوان کرد و گفت: موضوع معافیت کارگاههای دارای کمتر از پنج نفر کارگر از پرداخت حق بیمه اگر چه در مجلس تصویب شده ولی تاکنون عملی نشده است.

سهرابی افزود: با تعیین تکلیف و معافیت کارگاههای دارای کمتر از پنج نفر کارگر از پرداخت حق بیمه، بخش عمدهای از مشکلات واحدهای تولیدی به ویژه نانوایان برطرف میشود.

وجود یک واحد صنفی برای هر 12 نفر در فردوس

وی همچنین با اشاره به اینکه اقتصاد منطقه بر کشاورزی و دامداری استوار است، تصریح کرد: خشکسالیهای پیاپی، بازار را با رکود شدید مواجه کرده که این موضوع نیز مستلزم کاهش ضریب تعرفههای مالیاتی برای اصناف است.

رئیس اتاق اصناف فردوس یادآور شد: ایجاد مجتمع صنوف آلاینده از سال 1386 در هیئت دولت مصوب و استانداران و فرمانداران موظف به راهاندازی این مجتمع و ایجاد زیرساختهای لازم آن شدند، ولی در شهرستان فردوس با وجود فعالیت 400 صنف آلاینده، تاکنون همکاری لازم از سوی ارگانهای مرتبط برای احداث مجتمع صنوف آلاینده صورت نگرفته است.

سهرابی یکی دیگر از مشکلات اصناف و بازاریان شهرستان فردوس را وجود روز بازارها عنوان کرد و گفت: فعالیت روز بازارها بدون نظارت بر بهداشت، قیمت اجناس و کالا و نیز عدم پرداخت عوارض و مالیات، مورد اعتراض شدید بازاریان شهرستان قرار گرفته است.

وی عدم نظارت بر اجارهبهای واحدهای صنفی و نداشتن متولی برای تعیین نرخ اجارهبها، افزایش قیمت منطقهای املاک و حذف فاصله صنفی و سقف صنفی را از دیگر مشکلات اصناف در شهرستان فردوس دانست و افزود: در سالهای گذشته به ازای هر 150 تا 180 نفر اجازه ایجاد یک واحد صنفی داده میشد ولی در حال حاضر با حذف فاصله صنفی و سقف صنفی، برای هر 12 نفر در شهرستان فردوس، یک واحد صنفی وجود دارد که این خود نوعی اشتغال کاذب و اصناف و بازاریان را با مشکل جدی مواجه کرده است.

انتهای پیام/69023/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی