به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

20 درصد نانوایی‌های گیلان آزادپز شدند

آرش فرزانصفت امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در رشت در پاسخ به گزارش روز گذشته این خبرگزاری با عنوان «شوک افزایش قیمت نان در گیلان/سنگک و بربری 1000 تومان»، اظهار کرد: طبق مصوبه 93.8.26 دولت در زمینه اصلاح قیمت نان، استانها مکلف شدند تا 20 درصد واحدهای خبازی هر استان آزادپز شوند.

وی افزود: در همین راستا قیمتگذاری جدید صورت گرفته و سهمیه آرد دولتی واحدهای خبازی که تمایل به آزادپزی داشتند، قطع شده است.

مدیرکل اقتصادی استانداری گیلان با بیان اینکه هر واحد نانوایی که متقاضی آزادپزی باشد، آرد دولتی آن قطع میشود، تصریح کرد: با قطع شدن آرد دولتی نانواها میتوانند نان خود را به قیمت آزاد عرضه کنند.

وی آزادپزی را یکی از سیاستهای دولت عنوان کرد و گفت: سیاست دولت این است که قیمت نان را به نرخ اصلی آن نزدیک کند.

فرزانصفت با تاکید بر اینکه کاری خلاف سیاستهای دولت در گیلان صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: مصوبه دولت است که 20 درصد خبازیها از شمول آرد دولتی خارج شوند.

وی قیمت نان آزادپزها را اعلام و تصریح کرد: قیمت نان لواش بلند 200 تومان، لواش گرد 250 تومان، تافتون 500 تومان و سنگگ و بربری 1000 تومان تعیین شده است.

این مسئول تغییر وزن چانه در خبازیهای آزادپز را از دیگر موارد ذکر کرد و گفت: وزن چانه نان در نانواییهای آزادپز بالا رفته به طور مثال وزن چانه نان بربری دولتی 475 گرم بوده که به 650 گرم در آزادپزها رسیده است.

وی با بیان اینکه خبازیهای آزادپز سود غیرقانونی ندارند، متذکر شد: آنها آرد را به قیمت آزاد هر کیسه 52 هزار تومان خریداری میکنند.

انتهای پیام/2300/غ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا