به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

سازمان سیا عامل پشت‌پرده کاهش قیمت نفت است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «وین مدسن» خبرنگار مقیم واشنگتن در گزارشی که در پایگاه اختصاصی خود منتشر کرده، آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) را عامل پشت پرده سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی دانسته است.

مدسن در این رابطه نوشته است که سازمان جاسوسی سیا مهندسی عرضه بیش از حد نفت به بازار را برای شکست «ولادیمر پوتین» رییس جمهور روسیه و «نیکولاس مادورو» رییس جمهور ونزوئلا و البته ایران برنامه‌ریزی کرده است.

بر اساس این گزارش، «جان برنان» رییس فعلی سیا که پیشتر در عربستان سعودی حضور داشت، هم اینک نیز با کمک عوامل خود در امور نفتی این کشور دخالت دارد، شرکت نفتی «آرامکو» عربستان سعودی را مجاب کرد که برای افزایش استخراج نفت، از روش «شکست هیدرولیکی» (Fracking) استفاده کند.

مدسن با اشاره به نحوه اجرای این روش که با استفاده از پمپ کردن آب شور در عمق 3 تا 6 هزار پایی زمین صورت گرفته و فشاری شدید را در این عمق ایجاد می‌کند، نوشته است که سازمان سیا می‌دانست که پس از آغاز به این کار، به دلیل فشار زیادی که به وجود می‌آید، سعودی‌ها مجبورند به طور مداوم به استخراج نفت با بیشترین توان ادامه دهند. به ادعای مدسن، دستکم 5 سال طول می‌کشد تا عربستان بتواند روند تولید حداکثری را کاهش دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: «میخاییل کودورفسکی»‌ میلیارد روسی مستقر در سوئیس همگام با سیا در تلاش برای سرنگونی دولت پوتین می‌باشد. در همین رابطه کنگره آمریکا نیز تحریم‌های شدیدی را علیه ایران، روسیه و ونزوئلا وضع کرده است.

نویسنده با اشاره به اقدامات ایذایی سیا در روسیه و ونزوئلا و تلاش‌های این 2 کشور برای مقابله با حمله اقتصادی در این مسیر به موضع ایران پرداخته و نوشت: «ایران در این بین سال‌ها است که زیر فشار تحریم‌های اقتصادی غرب بابت برنامه‌های هسته‌ای خود است و در بین کشورهای یاد شده بهترین کشور است که می‌تواند با کمک تجربیاتش از این وضعیت نجات یابد.»

ایران از لحاظ کالاهای اساسی، خطوط ارتباطی و زیر ساخت‌های صنعت نفت تا حد نسبتا زیادی متکی به تولید داخلی است و قادر است از فشار تحریم‌ها خلاصی یایبد .

در انتهای این گزارش آمده است که در این بین مقام‌های ارشد ایران به خوبی از نیات عربستان سعودی و دسیسه این کشور در کاستن بهای نفت آگاه هستند. کارشناسان امور نفتی نیز از تلاش‌های سازمان سیا که به اقتصاد جهانی ضربه می‌زند بیم دارند.

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 1-10-1393, 08:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا