به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

خراسان‌جنوبی میزبان هشت شهید گمنام دفاع مقدس

خراسانجنوبی میزبان هشت شهید گمنام دفاع مقدس

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

جانشین مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: دوشنبه، یکم دی ماه خراسان جنوبی میزبان ۸ شهید گمنام است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، رضا برازندهمقدم، امروز، (29 آذرماه) در جمع خبرنگاران گفت: دوشنبه، یکم دی خراسان جنوبی میزبان 8 شهید گمنام است که قرار است در چهار نقطه استان مراسم تشییع و تدفین این شهیدان عزیز انجام میشود.

 

وی ادامه داد: این شهیدان گمنام روز دوشنبه ساعت 12:30 دقیقه از طریق فرودگاه بیرجند وارد استان خراسان جنوبی میشوند و بعد از انجام مراسم تشریفات نظامی و استقبال در فرودگاه، به معراج شهدا واقع در بنیاد حفظ آثار استان منتقل میشوند.شهدا از فرودگاه بیرجند به وسیله 8 دستگاه آمبولانس از مسیر میدان آزادی به سمت میدان امام، سه راه اسدی، میدان شهدا، میدان ابوذر و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس "معراج شهدا" منتقل میشوند. این شهیدان همزمان با شب شهادت امام رضا(ع) به مسجد امام حسین(ع) منتقل میشوند و در این مکان مردم میتوانند با شهدا وداع کنند.

 

وی از برگزاری مراسم دیگری برای وداع مردم بیرجند با شهدای گمنام در محل مسجد الرسول(ص) بازار خبر داد و گفت: این مراسم معنوی صبح سه شنبه، دوم دیماه برگزار میشود.

 

برازندهمقم با اشاره به اینکه عصر پنجشنبه، چهارم دی پیکرهای 6 شهید به شهرهای نیمبلوک، مود و دیهوک در شهرستانهای قاین، سربیشه و طبس منقل میشود، افزود: مراسم وداع با این شهدا همزمان با پنجشنبه شب و تشییع و تدفین این شهدا در صبح جمعه، پنجم دی با حضور پرشور مردم شهیدپرور برگزار میشود.

 

برازندهمقدم با بیان اینکه در هریک از شهرهای ذکر شده دوشهید گمنام تشییع و تدفین خواهند شد، تأکید کرد: مراسم یادواره شهدای سپاه استان صبح شنبه، ششم دی با حضور دو شهید گمنام با شکوه و معنویت خاصی برگزار میشود و بعد از آن این شهدا بهمنظور تشییع و تدفین به شهر گزیک درمیان منتقل میشوند.

 

وی با تأکید بر اینکه دو شهید گمنام همزمان با هفتم دی در شهر گزیک شهرستان مرزی درمیان با حضور مردم شهیدپرور این شهر تشییع و تدفین میشوند، یادآور شد: این شهدا 18 و 19 ساله در عملیات بدر منطقه مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمدهاند.

 

برازندهمقدم گفت: در استان خراسان جنوبی در حال حاضر 93 شهید گمنام مدفون هستند که از این تعداد 17 شهید در بیرجند، هشت شهید نهبندان،هفت شهید سربیشه، سه شهید در خوسف، 12 شهید طبس، 14 شهید قاین، 7 شهید درمیان، چهارشهید فردوس، پنج شهید حاجی آباد، 15 شهید سرایان و سه شهید نیز در بشرویه مدفون هستند.

 

برازندهمقدم با اشاره به اینکه در حال حاضر 11 شهرستان استان خراسان جنوبی درخواست شهید گمنام کردهاند و شهر زهان، چهار دانشگاه و یگانهای نظامی و انتظامی استان نیز متقاضی شهید گمنام هستند، افزود: همچنین در حال حاضر در 29 نقطه از 20 شهر استان حراسان جنوبی شهدای گمنام آرمیده اند.

 

وی با اشاره به اینکه هماکنون پنج دانشگاه استان و مرکز آموزش امام رضا(ع) میزبان شهدای گمنام هستند، خاطرنشان کرد: چهار نقطه از مکانهایی که شهدا را تدفین کردهایم دارای حرم بوده و پنج نقطه دیگر نیز حرم شهدا درحال ساخت است.

 

انتهای پیام

 

ثبت شرکت ارشیا
ثبت شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت سهامی عام ، ثبت تعاونی ، دریافت کارت بازرگانی ، اخذ کد اقتصادی
تلفن : 77516567 – 77503715 سامانه SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 15:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی