به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 12 مرداد 1400

موزه دفاع مقدس میزبان اجرای نمایش آیینی " سکوت سرخ"

پانزده شب گذشت

موزه دفاع مقدس میزبان اجرای نمایش آیینی " سکوت سرخ"

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

پانزده شب از اجرای نمایش آیینی " سکوت سرخ" در موزه دفاع مقدس تهران گذشت.

 

 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، دکتر اردشیر نوریان مدیرعامل شرکت گردشگری نوسازی عباس آباد با بیان اینکه هنرهای نمایشی همچون تئاتر در انتقال پیامهای ارزشی اثرگذاری بالایی دارد بیان کرد: تئاتر اگر چه در صحنه فرهنگی کشور محجور واقع شده است اما باید بپذیریم که این سبک هنرها به دلیل آنکه با تمام باورهای ذهنی و اعتقادی درونی انسان ارتباط برقرار میکند؛ اثرش ماندگارتر و جهت بخشتر است.

 

نوریان درباره اجرای نمایش آیینی سکوت سرخ گفت: بعد از دیدن این اجرای زیبا، احساس میکنم اگر صد جلد کتاب در مورد وقایع صدر اسلام و آنچه که در زمان امام حسن اتفاق افتاد که منجر به صلح امام حسن مجتبی (ع) و همچنین زمینهساز قیام عاشورا شد؛ به صورت سلسه وار میخواندم قطعا این وقایع را به اندازه دیدن این اجرا درک نمیکردم.

 

وی ضمن حمایت از این نمایش از مسئولان فرهنگی کشور خواستار حمایت از گروههای مذهبی شد و اظهار کرد: مسئولان فرهنگی کشور و تمام کسانی که در انتقال ارزشها دلسوزانه کار میکنند باید بیشتر به تئاترهای مذهبی که با رویکرد ترویج و شعائر اسلامی فعالیت میکنند؛ توجه کنند و از آنها حمایت کنند زیرا بزرگوارانی که در این حرفه فعالیت میکنند چون اکثرا از عناصر مذهبی هستند کار تاثیرگزارتری را به نمایش میگذارند.

 

نوریان همچنین با توجه به استقبال پرشور این نمایش گفت: حضور پرشور مردم برای دیدن این نمایش، نشان دهنده ارزش کار است و این مسئولیت ما را در قبال حمایت از این گروه نمایشی سنگینتر میکند.

 

در بخش دیگر، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر در جمع بازیگران و عوامل نمایش سکوت سرخ، با تقدیر از حمید نیلی تهیه کننده نمایش سکوت سرخ اظهار کرد: از آقای نیلی به دلیل پیگیریهای مستمرشان برای اجرای این نمایش تشکر میکنم. قطعا اگرعنایتهای خاصه امام حسن مجتبی(ع) بر این اجرا نبود امروز ما شاهد حضور پررنگ مردم برای دیدن این هنر آیینی نبودیم. تلاش مستمر آقای حمید نیلی و دیگر دوستان مسلما باعث شد این حرکت زیباتر و در شان اهل بیت صورت بگیرد.

 

همچنین در ادامه محمد حمزه زاده کارگردان نمایش آیینی سکوت سرخ ضمن تشکر از مردم و حامیان این نمایش گفت: من و بقیه دوستان گروه بسیار خوشحالیم که سهمی در امسال و دهه آخر ماه صفر داریم و این استقبال بینظیر مردم، قطعا مسئولیت ما را در اجراهای بعدی سنگین تر میکند. خوشبختانه در این 15 شب با توجه به استقبال مردم توانستیم هم تماشاچیان را جذب این اجرا کنیم و هم اینکه توانستیم در کنار لحظههای خوشی را که برای تماشاچیان ایجاد کردیم، حرف های جدی و اساسی را نیز القا کنیم.

 

کارگردان نمایش آیینی "سکوت سرخ" با قدردانی از همراهی باغ موزه دفاع مقدس،شرکت نوسازی گردشگری عباس آباد و تمامی بازیگران و دستاندرکاران این نمایش نوید اجرای کار برای دیگر ائمه (ع) را در آینده داد.

 

اجرای نمایش آیینی سکوت سرخ تا دوم دی ماه در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس ادامه دارد.

انتهای پیام

 

ثبت شرکت ارشیا
ثبت شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت سهامی عام ، ثبت تعاونی ، دریافت کارت بازرگانی ، اخذ کد اقتصادی
تلفن : 77516567 – 77503715 سامانه SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 15:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی