به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

مقابله میلیونی با جاسوسی دولتی

در پی افشاگریهای اسنودن انجام میشود

مقابله میلیونی با جاسوسی دولتی

» سرویس: اقتصادي - ارتباطات و فناوري اطلاعات

نتایج یک پژوهش بینالمللی نشان میدهد که بر اثر افشاگریهای گسترده ادوارد اسنودن درباره سیستم عظیم جاسوسی دیجیتال دولتهای آمریکا و بریتانیا بیش از 700 میلیون نفر در سراسر جهان برای مقابله با آن تدابیری اندیشیدهاند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی افشاگریهای تکاندهنده ادوارد اسنودن٬ پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) درباره اقدامات پنهانی سازمانهای جاسوسی آمریکا و بریتانیا برای تجسس در زندگی دیجیتال شهروندان و کسب دادههای خصوصی آنها٬ 39 درصد از کاربران اینترنت در سراسر جهان برای امنتر کردن حریم خصوصی خود اقدام کردهاند.

این یکی از صدها نتایج پژوهشی جهانی درباره امنیت دیجیتال و اعتماد در اینترنت است که نتایج آن به تازگی منتشر شده است.

مرکز نوآوریهای رهبری بینالمللی (CIGI) این پژوهش را انجام داد و در پی آن به این نتیجه رسیده است که 43 درصد کاربران اینترنت اکنون برای ارتقای امنیت خود٬ استفاده از برخی وبسایتها و اپلیکیشنها را متوقف کردهاند و 39 درصد کاربران هم رمزهای عبور خود را به صورت مرتب تغییر میدهند تا از تهدیدات امنیتی در امان باشند.

این تحقیقات با پرسش از بیش از 23 هزار کاربر اینترنت در 24 کشور جهان و در فاصله زمانی 7 اکتبر تا 12 نوامبر 2014 انجام شده است.

استرالیا٬ کانادا٬ چین٬ فرانسه٬ آلمان٬ بریتانیا٬ ژاپن و آمریکا از جمله کشورهایی بودند که کاربرانشان در این نظرسنجی شرکت کردهاند.

بروس اشنایر٬ از متخصصان برجسته امنیت دیجیتال٬ در واکنش به انتشار نتایج این پژوهش از نحوه انتشار آن در رسانهها ابراز تأسف کرده است.

به گفته او رسانهها تلاش کردهاند تا با تاکید بر عدد 39 درصد نشان دهند که کسر کوچکی از کاربران جهان تحت تاثیر افشاگریهای تکاندهنده اسنودن قرار گرفتهاند٬ در حالی که به اعتقاد او این ناشی از فهم نادرست یافتههای این پیمایش است.

به گزارش دویچه وله، به گفته او بر اساس این پژوهش 64 درصد از کاربران گفتهاند که امسال نسبت به سال گذشته نگرانیهای بیشتری پیرامون حریم خصوصی خود در دنیای دیجیتال دارند و برای حاکمیت اینترنت 57 درصد کاربران از رویکرد "مشارکتی" که حاصل تصمیمسازی گروهی متشکل از متخصصان٬ فعالان نهادهای مدنی٬ کمپانیهای تکنولوژیک٬ بخش خصوصی و دولتها است، حمایت کردهاند.

بنابر اظهارات بروس اشنایر 54 درصد کاربران گفتهاند که به نهادی بینالمللی متشکل از مهندسان و متخصصان تکنولوژی برای ذخیرهسازی دادههای خود اعتماد میکنند٬ اما تنها 36 درصد آنها گفتهاند که به حاکمیت آمریکا بر اینترنت اعتماد خواهند داشت.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 14:58

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی