به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا از تسلیم شدن سونی برابر هکرها

انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا از تسلیم شدن سونی برابر هکرها

» سرویس: اقتصادي - ارتباطات و فناوري اطلاعات

رییس جمهوری آمریکا کره شمالی را عامل حمله سایبری به سونی پیکچرز دانست و متعهد شد که نسبت به این حمله واکنش نشان خواهد داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از رویترز، باراک اوباما از شرکت سونی پیکچرز به خاطر تسلیم شدن برابر آنچه که آن را "سانسور تحمیلی یک دیکتاتوری خارجی در آمریکا" دانست انتقاد کرد و متعهد شد که نسبت به حمله سایبری علیه این شرکت واکنش نشان خواهد داد.

اوباما گفت: این حمله سایبری خسارت زیادی به سونی وارد کرده اما این شرکت نباید به خود اجازه می داد که مرعوب تهدیدها شده و انتشار فیلم "مصاحبه" را(یک کمدی درباره ترور کیم جون اونگ رهبر کره شمالی) را متوقف کند.

اوباما در یک کنفرانس خبری به مناسبت پایان ماه سال جاری میلادی گفت: ما واکنش نشان خواهیم داد. ما به این مساله واکنش مناسبی نشان خواهیم داد و مکان و زمان و نحوه آن را انتخاب خواهیم کرد.

پیشتر پلیس فدرال آمریکا اف بی آی اعلام کرد که کره شمالی در پس هک شدن سیستمهای رایانهای سونی پیکچرز بوده است و افزود اقدامات پیونگ یانگ خارج از مرزهای رفتار قابل قبول دولتی است.

وی گفت: به نظر میرسد کره شمالی به تنهایی این کار را انجام داده است.

واشنگتن مذاکره با ژاپن، چین، کره جنوبی و روسیه را آغاز کرده و خواستار کمک در زمینه مقابله با کره شمالی شده است. ژاپن و کره جنوبی متعهد به همکاری شدهاند اما چین به عنوان اصلی ترین متحد کره شمالی هنوز پاسخی نداده است. این در حالیست که یک روزنامه دولتی در پکن اعلام کرد که "مصاحبه" فیلمی نیست که هالیوود و جامعه آمریکا به آن افتخار کنند.

این روزنامه افزود: تمسخر کیم تنها نتیجه استکبار فرهنگی بیمعنی در آمریکا است.

این اولین بار است که آمریکا به طور مستقیم یک کشور دیگر را به حمله سایبری تا این سطح در خاک خود متهم میکند.

اف بی آی اعلام کرد: ماهیت ویران کننده این حمله و تهدیدهای هکرها که باعث شده سونی پیکچرز این فیلم را کنار بگذارد، این حمله را از نفوذهای سایبری قبلی متمایز می کند.

یک دیپلمات کره شمالی در سازمان ملل گفت: پیونگ یانگ هیچ ارتباطی با این حمله سایبری ندارد.

اوباما گفت: ای کاش سونی قبل از کنار گذاشتن این فیلم با من صحبت میکرد. فکر میکنم آنها در این زمینه اشتباه کردند.

وی افزود: ما نمیتوانیم جامعه ای داشته باشیم که در آن یک سری دیکاتور در خاک آمریکا سانسور انجام دهند. زیرا اگر کسی بتواند مردم را به خاطر انتشار یک فیلم طنز انتقادی بترساند، تصور کنید در برابر مستند یا اخباری که دوست ندارند چه کارهایی دیگری انجام خواهند داد؟

مایکل لینتون، مدیرعامل سونی پیکچرز تاکید کرد: این شرکت تسلیم هکرها نشده و هنوز در حال بررسی روشهای دیگری برای انتشار فیلم مصاحبه است.

این در حالیست که سخنگوی سونی این هفته گفت: این شرکت برنامههای دیگری برای انتشار این فیلم که 44 میلیون دلار هزینه داشته ندارد.

لینتون به سی ان ان گفت: ما تسلیم نشده ایم و عقب نشینی نکردهایم. ما همیشه تمایل داشته ایم که مردم آمریکا این فیلم را ببینند.

این درحالی است که به رغم هشدار شدید اوباما به کره شمالی، واکنش وی به این حمله سایبری به نظر محدود میرسد. رییس جمهور آمریکا درباره اقدامات احتمالی تحت بررسی خود چیزی نگفت.

پلیس فدرال آمریکا نیز به جزییات دقیق نحوه پی بردن به دست داشتن کره شمالی در این حمله سایبری اشاره ای نکرده است.

انتهای پیام

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 14:58

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی