به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

معضل کاهش جمعیت چگونه مرتفع می‌شود؟

معضل کاهش جمعیت چگونه مرتفع میشود؟

» سرویس: استان ها - همدان

به گفته مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، کاهش هفت درصدی ناباروری، 10 درصدی طلاق و 10 درصدی تصادفات و افزایش پنج درصدی ازدواج معضل کاهش جمعیت را مرتفع می سازد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، دکتر "مهرداد نادری فر" در دیدار به رئیس جهاددانشگاهی همدان اظهار کرد: مجموعه استانداری همدان، منشور فرهنگی استان را تدوین کرده که بیانگر ضرورتهای فرهنگی استان است، بنابراین مجموعه جهاددانشگاهی می تواند نظرات و پیشنهادات خود را در جهت اجرای برنامههای مهم و کاربردی در سطح استان به این مجموعه ارائه کند.

 

وی جهاددانشگاهی را مجموعهای قائم به سیستم خواند و ادامه داد: فعالیتهای جهاددانشگاهی در حوزههای مختلف قابل تقدیر است.

 

وی طرح ایجاد مرکز درمان ناباروری، تأسیس مرکز گیاهان دارویی و توسعه خدمات بانک خون بند ناف توسط جهاددانشگاهی در سطح استان را از جمله طرحهای بسیار خوب و قابل پیگیری برشمرد.

 

وی ادامه داد: همه این طرحهای پیشنهاد شده از طرف جهاد دانشگاهی قابل پیگیری و اجراست و سعی بر این خواهد بود که در راستای حمایت از این طرحها اقدامات لازم صورت گیرد، به وی‍ژه طرح سلامتکده و درمان ناباروری طرحی خوب و کاربردی است، چراکه اگر بتوانیم در کل کشور ناباروری را هفت درصد، طلاق را 10 درصد و تصادفات را 10 درصد کاهش داده و در مقابل ازدواج را پنج درصد افزایش دهیم، معضل کاهش جمعیت در حد قابل توجهی مرتفع خواهد شد.

 

نادری فر همچنین خاطرنشان کرد: برای راه اندازی شعبات جهاددانشگاهی در شهرستانهای استان به ویژه ملایر، آماده همکاری و پیگیری مکان مناسب هستیم.

 

وی یادآور شد: در مورد اخذ مجوز فعالیت دبیرخانه دائمی گرامیداشت شهید مفتح (وحدت حوزه و دانشگاه) در استان نیز باید در کمیسیون ماده 5 طرح آن ارائه شود و بررسیهای لازم انجام گیرد.

 

رئیس جهاد دانشگاهی استان همدان نیز ضمن بیان گزارشی از عملکرد جهاددانشگاهی در زمینههای مختلف فرهنگی، پژوهشی و آموزشی گفت: مجموعه جهاددانشگاهی همدان آماده همکاری در انجام طرحهای مشترک با استانداری است.

 

"اکبر اسدی" افزود: در صورت حمایت استان این نهاد انقلابی و دانشگاهی آمادگی راه اندازی شعب جهاددانشگاهی در شهرستانهای استان و ارائه خدمات در عرصههای مختلف برای مردم شریف در سطح استان همدان را دارد.

 

وی ضمن ارائه طرحهای پیشنهادی در حوزههای پژوهشی، آموزشی و فرهنگی که مورد نیاز استان بوده و توسط جهاددانشگاهی همدان قابل اجراست، اظهار کرد: این طرحها کاربری و اجرای آن برای استان ضروری است.

 

 

انتهای پیام

 

ثبت شرکت ارشیا
ثبت شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت سهامی عام ، ثبت تعاونی ، دریافت کارت بازرگانی ، اخذ کد اقتصادی
تلفن : 77516567 – 77503715 سامانه SMS : 500011008069819

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 14:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا