به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

راه‌اندازی نخستین برنامه‌ کاربردی مکان‌محور بومی/ رقیب فورسکویر در ایران

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، خدمات مبتنی بر مکان یا خدمات مکان محور یکی از مدل‌های کسب و کار موفق‌ اینترنتی در جهان است.

خدمات مکان محور (Location based services)، کسب و کارها و رویدادهایی که در نزدیکی محل استقرار کاربر واقع شده‌اند را اطلاع رسانی می‌کنند که این اطلاع‌رسانی اغلب بر بستر ابزارهای قابل حمل مانند تلفن همراه انجام می‌شود.

به این معنی که برای مثال نسبت به محل فعلی کاربر، رستوران‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌ها، تخفیف‌ها و رویدادهای فرهنگی نزدیک کاربر از طریق تلفن همراه یا تبلت‌ به او معرفی می‌شود.

سایت‌های foursquear و yelp از نمونه‌های خارجی موفق ارائه‌دهنده این خدمات هستند که خدمات خود را در ایران نیز ارائه می‌کنند.

با اقبال جهانی و نیاز بومی،‌ اکنون اولین نسخه ایرانی این خدمت در قالب وب‌سایت و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) ترینان آغاز به کار کرده است. امتیاز این برنامه ایرانی نسبت به نمونه‌های خارجی، اضافه شدن اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها در مراکز ارائه‌دهنده خدمت است.

بنابراین با این برنامه می‌توان در قالب یک شبکه اجتماعی، بهترین مکان‌های در اطراف خود از جمله رستوران‌ها، سینماها، استخرها، ادارات و خدمات دارای تخفیف را پیدا کرد. کاربر می‌تواند پیش از استفاده از خدمت نظرات دیگران را بخواند و تصمیم بگیرد. عکس‌ها و اطلاعات آن مکان را ببیند و در نهایت تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 14:41

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا