به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

سازمان شانگهای بایستی در محور همکاری‌های منطقه‌ای باشد

«تولقین عبدالستاراف»نماینده مجلس و عضو ارشد حزب «سوسیال دموکراتیک ازبکستان» موسوم به «عدالت» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند اظهار داشت: این حزب در بعد سیاست خارجی خود، طرفدار تحکیم استقلال و حق حاکمیت دولتی، ورود به جرگه کشورهای در حال رشد، ایجاد مناطق امن در اطراف کشور و حفظ ثبات و حسن همجواری است.

وی گفت: حزب «عدالت» از انجام سیاست شفاف، خیرخواه و عملی در ارتباط با همسایگان نزدیک، حل و فصل تمام مشکلات سیاسی، اقتصادی و محیط زیستی منطقه بر اساس منافع مشترک، گفت وگوهای موثر و مقررات حقوق بین‌المللی استقبال می‌کند.

مقام ارشد یکی از 4 حزب شرکت کننده در انتخابات پارلمانی ازبکستان خاطرنشان کرد، حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان خواهان گسترش بیش از پیش همکاری‌ با سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، سازمان جهانی کار، سازمان بهداشت جهانی و ... بوده و حضور فعال در اجرای طرح‌های مشترک در زمینه اجتماعی را به عنوان یک مسئله مهم قلمداد می‌کند.

وی با اعلام برنامه‌های حزب خود در حوزه سیاست داخلی نیز گفت: این حزب برای تامین حقوق و آزادی شهروندان، اصلاح نظام قضایی و حقوقی، تشدید فعالیت دادگاه‌ها و وکلای دادگستری برنامه‌های زیادی را در دست دارد و در صورت احراز کرسی‌های پارلمان، آن را به مورد اجرا خواهد گذاشت.

عبدالستاراف افزود: حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان موسوم به حزب عدالت تلاش می‌کند مناسبات اجتماعی و اقتصادی را تنها از طریق قانون‌گذاری تنظیم و کیفیت و برقراری قوانین را تامین کند.

وی اظهار داشت: حزب «عدالت» خواستار تشدید بیش از پیش نظارت بر اجرایی قوانین در فعالیت سازمان‌های دولتی، جلوگیری از تحریف، تفسیر و به کار بردن خودسرانه و نادرست مقررات قانون گذاری، ظاهرسازی و فساد اقتصادی در فعالیت ادارات دولتی است.

نماینده مجلس عالی گفت: این حزب تکامل بیش از پیش سیستم حمایت قضایی از حقوق و آزادی شهروندان، افزایش مقام اجتماعی دادگاه‌ها، تامین پایداری تصمیمات اتخاذ شده توسط دادگاه‌ها، تشدید شفافیت در فعالیت دادگاه‌ها، برابری طرف‌های محاکمه و افزایش مسئولیت دادگاه‌ها را پیشنهاد می‌کند.

عبدالستاراف خاطرنشان کرد: حزب «عدالت» در مسائل دفاع از حقوق بشر خواستار افزایش نقش نهادهای ملی در  این امور می‌باشد.

عضو کمیته اجرایی حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان با اشاره به اینکه رشد پایدار اقتصاد باعث ثبات در سطح زندگی مردم است، گفت: حزب عدالت طرفدار تامین اجرای موثر برنامه‌های رشد اقتصادی و اجتماعی  کشور، ایجاد اشتغال برای مردم به خصوص جوانان است.

وی در پایان، پیرامون نامزدهای انتخاباتی نیز خاطرنشان کرد: حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان 132 نامزد برای انتخابات پارلمان معرفی‌کرده است که 34 درصد آنان را زنان و 11 درصد دیگر را جوانان تشکیل می‌دهند.

در انتخابات سال جاری میلادی، 150 نامزد به مجلس ازبکستان راه می‌یابند که 135 نماینده از طرف حوزه‌های انتخاباتی محلی و 15 نماینده از نهضت محیط زیست انتخاب می‌شوند.

از 540 نامزد ثبت‌نام شده طبق ماده 22 قانون انتخابات مجلس جمهوری ازبکستان 31.8 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

انتخابات پارلمانی ازبکستان در تاریخ 30 آذر 1393 (21 دسامبر 2014) برگزار خواهد شد.

در حل حاضر در ازبکستان 4 حزب سیاسی از جمله حزب «دموکراتیک خلق ازبکستان»، «حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان»، «حزب دموکراتیک ملی ازبکستان» «ملی تیکلانیش» (رستاخیز ملی) و «حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان» «عدالت» فعالیت می‌کنند.

هم‌اکنون جمعیت ازبکستان نزدیک به 31 میلیون نفر است که بیش از 20 میلیون نفر آنها واجد شرایط رای دادن در انتخابات هستند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 14:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی