به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

«جوبر» یک گام مانده به آزادسازی/هلاکت 1500 داعشی در نبرد فرودگاه دیرالزور+عکس ونقشه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، جبهه «جوبر» و تشدید عملیات ارتش سوریه در آن با هدف پاکسازی این منطقه از گروههای تروریستی مهمترین رخ داد میدانی روز گذشته در سوریه شمرده میشود، این درحالی است که منابع آگاه میدانی سوری شمار کشتههای داعش در نبرد ناکام تصرف فرودگاه نظامی دیر الزور را 1500 نفر اعلام کردند. در حلب نیز ارتش همچنان به عملیات خود برای تکمیل محاصره بخش جنوبی و شرقی حلب ادامه میدهد.

دمشق و ریف دمشق: جوبر یک گام مانده به آزادسازی

طی 2 روز گذشته جبهه «جوبر» در شرق دمشق یکی از مهمترین محورهای عملیاتی ارتش سوریه شمرده میشود. هم اکنون در این منطقه که حدود 2 سال است، شاهد عملیاتهای ارتش سوریه با هدف پاکسازی آن از گروههای تروریستی مسلح است، شدیدترین و سختترین درگیریها میان نیروهای ارتش سوریه و عناصر تروریستی جریان دارد و ارتش سوریه موفق شده، تروریستها در شرق جوبر، در نزدیکی منطقه «المتحلق جنوبی» از سمت «زملکا» و «القابون» را محاصره کند.

به این ترتیب بخش اعظم این منطقه تاریخی و مسیحینشین استان دمشق تحت کنترل ارتش سوریه است و در این ارتباط یک منبع میدانی سوری تاکید کرد که ظرف هفتههای آتی خبرهای خوشی از جوبر به گوش خواهد رسید، بویژه آنکه تروریستهای این منطقه هم اکنون امکان برقراری ارتباط با دنیای خارج و دریافت کمک از گروههای تروریستی مناطق دیگر را ندارند.

عملیات ارتش سوریه براساس اظهارات این منبع میدانی سوری هم اکنون در محور شرقی جوبر از سمت المتحلق جنوبی، حد فاصل شهرک «زملکا» در غوطه شرقی دمشق و محور شمالی در منطقه کارخانه «کراش» بین جوبر و القابون متمرکز است.

در دیگر محورهای عملیاتی دمشق و ریف آن، شهر «دوما» شاهد عملیات زمینی و هوایی نیروهای ارتش سوریه بود و طی آن نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع تروریستها در این شهر را موشکباران کرد.

دیگر یگانهای ارتش سوریه نیز در زملکا و مزارع زملکا و زبدین و حرستا با عناصر مسلح درگیر شدند. این در حالی است که روز گذشته اهالی شهرکهای زملکا و «کفر بطنا» راهپیماییهایی را علیه گروههای تروریستی و عناصر مسلح در این مناطق برگزار کرده و خواهان خروج آنها از این دو شهرک شدند.

اما در ادامه درگیری گروههای مسلح تروریستی با یکدیگر روز گذشته درگیریهای شدیدی میان گروه تروریستی موسوم به «گردان چتربازان القلمون» با داعش رخ داد که موفق شده بود، طی روزهای اخیر مواضع چتربازان القلمون در شرق این منطقه را تصرف کند. در درگیریهای روز گذشته چتربازان القلمون مواضع خود را باز پس گرفته و با توصیف داعش به گروهی دزد و راهزن مدعی شدند، این گروه را از شرق القلمون بیرون راندهاند.

 

 

ابو ماریا القحطانی

درعا: زخمی شدن یکی از معروفترین سرکردگان النصره

از جنوب سوریه و بطور مشخص از درعا منابع نزدیک به گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» اعلام کردند که یکی از بارزترین و معروفترین سرکردگان این گروه بنام «ابو ماریا الحطانی» طی درگیری جبهه النصره با گروه تروریستی موسوم به «گردان شهدای یرموک» وابسته به «ارتش آزاد» زخمی شده است.

دو گروه تروریستی جبهه النصره و ارتش آزاد روزهاست که با یکدیگر در مناطق مختلف درعا و ریف آن با یکدیگر درگیر هستند.

این در حالی است که در جریان عملیات ارتش سوریه در استان درعا و مشخصا در شهر «الشیخ مسکین» این نیروها موفق شدند، «ابو تراب الاردنی» یکی از سرکردگان النصره را به هلاکت برسانند.

دیرالزور: از سرگیری درگیریها اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور

از دیرالزور، در شرق سوریه گزارش شده که درگیری میان نیروهای ارتش سوریه با داعش در نزدیکی شهرک «جفره»، اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور از سرگرفته شده است.

این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع و تجمعات داعش اطراف فرودگاه را موشکباران کرد.

منابع آگاه میدانی سوری تاکید میکنند، از زمان آغاز حمله داعش جهت تصرف فرودگاه نظامی دیر الزور بیش از 1500 تروریست تکفیری داعش به هلاکت رسیده و صدها نفر دیگر زخمی شدهاند.

اردوگاه حندرات، کانون عملیات ارتش سوریه به رنگ سبز مشخص شده

حلب: ادامه عملیاتهای ارتش سوریه

در حلب ارتش سوریه در ادامه عملیاتهای خود موفق شد، کارخانه تولید آهن و تعدادی دیگر از کارخانجات موجود در این شهر را از تصرف گروههای تروریستی مسلح باز پس گیرد و به پیشروی خود در اردوگاه آوارگان فلسطینی «حندرات»، واقع در شمال شرقی شهر حلب که هم اکنون بخشی از آن را تحت کنترل دارد، ادامه دهد.

در این میان منابع خبری وابسته به گروههای تروریستی روز گذشته تلاش کردند، با انتشار خبرهایی از جمله باز پس گیری مناطق آزادشده توسط ارتش سوریه در حندرات و سیفات روحیه عناصر مسلح در این مناطق را بالا ببرند که بنابر تاکید یک منبع میدانی سوری فاقد هرگونه صحت و اعتبار است.

این منبع میدانی سوری در رد این ادعاها تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه با قدرت به عملیات خود در حندرات و سیفات ادامه میدهند تا محاصره بخش شرقی و جنوبی حلب را تکمیل کنند، علاوه بر اینکه این دو منطقه از لحاظ جغرافیایی از جمله مناطق مرتفع حلب است و بازپس گیری آنها به رایک عملیات برای گروههای مسلح امکان پذیر نیست.

این منبع میدانی سوری تاکید کرد: بیشک بزرگترین شکست گروههای مسلح در حلب از دست دادن حندرات و سیفات بود، چراکه این دو منطقه به دلیل مرتفع بودن و اشراف بر مناطق دیگر حلب از جمله دو شهرک شیعینشین «نبل» و «الزهراء» از اهمیت بسزایی برای طرفهای درگیر در حلب برخوردار است.

در محور «عین العرب» نیز گزارش شده است، کمیتههای دفاع مردمی این شهر موفق شدند، حمله «داعش» به شهر عین العرب را دفع کنند و 33 تکفیری داعشی را به هلاکت برسانند.

حمله شب گذشته داعش در 3 محور انجام شد. محور جنوبی که از مدرسه «یرموک» تا روستای «ترمک» را در برمیگرفت، محور شرقی در نزدیکی کوی «کانیا کردا» و محور جنوب شرقی در نزدیکی مرکز فرهنگ و هنر عین العرب.

این درحالی است که شهرک «صوران اعزاز» در ریف شمالی حلب نیز شاهد درگیریهای شدید دو گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره و جبهه اسلامی از یک سو با داعش از سوی دیگر بود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 14:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا