به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

آبادی ایران با ارتقای دانش، تحقیق و پژوهش میسر است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، علی صادقی ظهر امروز در همایش هفته پژوهش شهرستان قرچک، ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: ما میتوانیم با تحقیق و پژوهش و بالا بردن دانش در کشور، ایران اسلامی را بسازیم زیرا چیزی کمتر از کشورهای بیگانه نداریم.

وی به سخن رئیس مجلس مبنی بر اینکه «بسیاری از مشکلاتی که امروز در کشور وجود دارد ارتباطی به تحریم ندارد و ریشه 100 ساله دارد»، افزود: چه اتفاقی افتاده که ما هنوز درجا میزنیم، آیا غیر از این است که بحث پژوهش را جدی نگرفتیم و میگوئیم تجملگرایی بد است، به این مقوله فکر کردهایم که تجملگرایی خوب است یا بد. اگر خوب است حد نرمال این موضوع چیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک بیان داشت: به بحث ازدیاد جمعیت میپردازیم که در این زمینه هیچ پژوهشی صورت نگرفته و حد ماگزیمم ازدیاد جمعیت چه چیزی است.

صادقی گفت: ما میگوئیم اقتصاد کشور ضعیف است و میرویم همان مکاتبات اقتصادی دنیای غرب را میآوریم و عین آن را ترجمه و پیاده میکنیم، مانند مکتبهای سوسیالیسم، کینز، نئوکلاسیک و ... .

فرماندار قرچک خاطر نشان کرد: این فرهنگی که ما داریم چرا آسیب شناسی تا به حال نشده، چرا تحصیلکردگان ما صرفا دارای یک برگ کاغذ بیشتر نیستند و همه ما فکر میکنیم متخصص هستیم و در همه چیز خود را استاد میدانیم، آیا تا به حال آسیب شناسی کردهایم که چرا اینگونه هستیم  و باید چکار کنیم که این نواقص بر طرف شود.

وی افزود: میدانید که امروز کشور ژاپن به چه شکلی رو به توسعه و پیشرفت رفته است و موقعی که امیر کبیر انقلاب اقتصادی و اجتماعی در کشور را استارت زد در همان زمان انقلاب لیبیها در ژاپن شکل گرفت و کشور ژاپن توانست به رشد و توسعه و آبادانی دست یابد و ما هم چنان داریم در جا میزنیم و علت پیشرفت این کشور پژوهش، تحقیق و نوآوری است.

فرماندار شهرستان قرچک در پایان خاطر نشان کرد: اگر میخواهیم کشور توسعه یافته داشته باشیم اول از هر چیز از خودمان شروع کنیم و دروغ را از زندگی دور و مهار کنیم و بیاییم به تحقیق و پژوهش بپردازیم تا کشور آباد و به دور از نیاز به کشورهای دنیا در همه مراحل خودکفا باشیم.

انتهای پیام/2462/س30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 14:29

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا