به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

مشارکت 1،5 میلیارد ریالی مردم خدابنده در طرح احسان حسینی

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، غدیر خلجی ظهر امروز در نشست مشترک با رئیس دادگستری شهرستان خدابنده اظهار کرد: گزارشی از فعالیت هشت ماهه گذشته کمیته امداد خدابنده ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه سیاست راهبردی و عملیاتی کمیته امداد در سال جاری تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و ایجاد زمینه توانمندسازی در مددجویان است، تصریح کرد: ارتقای سطح اقتصادی مددجویان، ارتقای سطح فکری و فرهنگی و افزایش مشارکتهای مردمی از دیگر اهداف این نهاد در ارائه خدمات است.

مدیرکمیته امداد امام خمینی شهرستان خدابنده با توضیح اینکه یکی از مهمترین اقدامات انجام شده توسط این نهاد در سال جاری اشتغالزایی برای جامعه هدف بوده است، اضافه کرد: در این راستا از ظرفیت خیرین نیز بهره گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بهرهگیری از مشارکت خیرین در امر اشتغال مددجویان از طریق اجرای طرح ماعون عملیاتی شده است، افزود: برای اجرای این طرح از ظرفیت مراکز نیکوکاری نیز بهره گرفته شده است.

وی با تشریح اهداف فعالیت مراکز نیکوکاری تصریح کرد: احیای کارکردهای مساجد، بهرهگیری از ظرفیتها و مشارکتهای مردمی، ارائه خدمات بهتر به نیازمندان و مددجویان از مهمترین اهداف فعالیت مراکز نیکوکاری است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان خدابنده با بیان اینکه در حال حاضر سه مرکز نیکوکاری در شهرستان خدابنده فعال است، اظهار داشت: استمرار و توسعه کارکردی مراکز تا حد زیادی منوط به ایجاد و توسعه  واحدها و شبکههای تخصصی مردمی است.

این مسئول با اشاره به نقش دادگستری در دارا بودن ظرفیت همکاری و همیاری به منظور فعالیت مراکز نیکوکاری افزود: این موضوع تاثیر بسزایی در تنظیم و کارآمد کردن مساعدتهای مردمی و ارتقای کارکرد مراکز خواهد داشت.

خلجی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از عمده اقدامات کمیته امداد شهرستان خدابنده در عرصههای مختلف خدمترسانی با بهرهگیری از ظرفیت مراکز نیکوکاری ارائه کرد و گفت: امسال یک میلیارد و 530 میلیون ریال کمک مردمی در طرح احسان حسینی با بهرهگیری از ظرفیت مراکز نیکوکاری و همچنین مشارکتهای مردمی جمعآوری شده است.

وی با توضیح اینکه مبلغ اعلام شده در قالب کمکهای نقدی جمعآوری شده است، اضافه کرد: با تلاش امدادگران این مبلغ در بین نیازمندان شناسایی شده توزیع شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان خدابنده همچنین به اهدای 14 فقره کمک هزینه ازدواج از طریق کمکهای مردمی، منابع امداد و بهرهگیری از ظرفیت مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت: در این راستا 250 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

این مسئول از دیگر خدمات مهم ارائه شده توسط کمیته امداد را اجرای 151 فقره طرح اشتغال در شهرستان عنوان کرد و گفت: بخشی از مبالغ مورد نیاز برای اجرای طرحهای مذکور از طریق کمکهای مردمی و مراکز نیکوکاری تامین شده است.

در ادامه این نشست مشترک رئیس دادگستری شهرستان خدابنده نیز ضمن اشاره به فعالیت 35 ساله کمیته امداد اظهار کرد: این نهاد طی این مدت در راستای محرومیتزدایی اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

رضا صالحی با توضیح اینکه کمیته امداد علاوه بر رسالت ذاتی خود که حمایت از محرومان و فقرزدایی است، در مبحث کاهش آسیبهای اجتماعی نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده است، بیان کرد: کاهش فقر و محرومیت و رفع نیازهای محرومان در کاهش آسیبهای اجتماعی موثر است.

وی با بیان اینکه برخی از بزهکاریهای اجتماعی در اثر فقر به وجود میآید، افزود: باید با ارتقای سطح اقتصادی خانوادهها این مشکلات را برطرف کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان خدابنده در پایان با اعلام آمادگی این اداره در راستای همکاری با کمیته امداد افزود: دادگستری شهرستان آماده همکاری و همیاری با مجموعه امداد به ویژه در زمینه مراکز نیکوکاری بوده و در حد توان با این نهاد همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام/73005/خ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 14:29

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا