به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 2 مرداد 1400

شهرتی‌فر: 45 درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی در تبریز ساکن است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم شهرتیفر ظهر امروز در جلسه شورای برنامهریزی استان با بیان اینکه تبریز از نظر وسعت 4.76 درصد از کل مساحت و بیش از 45 درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده است؛ اظهار داشت: جمعیت شهری تبریز یک میلیون و 700 هزار نفر و جمعیت روستایی آن 150 هزار نفر است.

وی افزود: بر اساس آمار سال 92 شاخص باسوادی در افراد 6 سال به بالا در سطح استان 82.07 درصد و این شاخص در تبریز 86.3 درصد است.

شهرتیفر اظهار داشت: تبریز از لحاظ تعداد صنوف رتبه اول، جمع تولیدات محصولات دامی رتبه دوم، وضعیت مراتع رتبه یازدهم و تعداد کارگاههای صنعتی، شهرک و ناحیه صنعتی و شاغلان رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار تبریز ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان و تبریز را به ترتیب 40.5 و 44.72 درصد اعلام کرد و گفت: سهم تبریز از استان در این رابطه 111.76 درصد است و رتبه چهارم استان را دارا است.

وی ادامه داد: از لحاظ تعداد و تخت بیمارستان، تعداد هیئت علمی و دانشجویان، تعداد کل پزشکان و متخصصان، سهم شهرستان از استان اول است و در مورد تعداد هتلها و بناهای تاریخی رتبه دوم استان را داریم.

شهرتیفر با بیان اینکه درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خانه بهداشت در استان و تبریز به ترتیب 92.7 و 99.5 است، افزود: رتبه 16 استان را در سرانه ورزشی استان دارا هستیم یعنی سرانه فضای ورزشی در استان و شهرستان تبریز به ترتیب 61 و 53 صدم است و سهم شهرستان از استان 86.88 درصد است.

ضریب شهرنشینی تبریز 91.17 درصد است

فرماندار تبریز ضریب شهرنشینی این شهر را 91.17 درصد عنوان کرد و گفت: بر اساس سرشماری سال 90 میزان 3.3 درصد شاغلان تبریز در کشاورزی، 43 درصد در صنعت و 52.7 درصد در بخش خدمات فعالیت میکنند.

قابلیتهای خاص شهرستان تبریز

این مسئول در ادامه دارا بودن سابقه تاریخی ارزشمند در امر بازرگانی، موقعیت استراتژیک فرودگاه بینالمللی تبریز، موقعیت ژئوپلتیک شهرستان به لحاظ مسیر ارتباطی با کشورهای اروپایی و جمهوریهای حوزه قفقاز، وجود واحدهای صنعتی بزرگ و صنایع دانشبنیان و وجود ورزشگاه یادگار امام با قابلیت برگزاری مسابقات داخلی و خارجی را از جمله قابلیتهای تبریز عنوان کرد.

تنگناهای موجود بر سر راه توسعه تبریز

وی از ناپایداری بخش عمده بافت کالبدی و آسیبپذیری آن در برابر حوادث و نفوذناپذیری و ضعف شدید دسترسی برای امدادرسانی در مواقع بحرانی، فرسودگی صنایع بزرگ و فرسوده بودن بخش وسیعی از ناوگان حمل و نقل درون شهری و برونشهری به عنوان تنگناهای تبریز یاد کرد.

فرماندار تبریز هستههای کلیدی شهرستان را نیز بهسازی، ساماندهی و نوسازی ناکارآمد شهری تبریز، حمل و نقل تبریز، تکمیل مجموعه ورزشی استادیوم یادگار امام، گردشگری سلامت و بازار بزرگ تبریز برشمرد.

انتهای پیام/60002/ع30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 14:29

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی