به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

اوباما: بستن گوانتانامو یک ضرورت ملی است

اوباما: بستن گوانتانامو یک ضرورت ملی است

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي

رئیسجمهوری آمریکا لایحه سیاست دفاعی سالیانه آمریکا را امضا کرد اما از مفادی که باز ماندن زندان گوانتانامو را تضمین میکند، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از اولین اقدامات باراک اوباما، رئیسجمهوری آمریکا در زمان به عهده گرفتن مسئولیتش دستور بستن زندانیان گوانتانامو در خلیج کوبا بود که 13 سال پیش در دوران ریاستجمهوری جورج بوش فعالیتش را آغاز کرد. اما وی برای بستن این زندان با موانع داخلی و بینالمللی روبهرو است. اوباما گفت لایحه سیاست دفاعی موسوم به HR 3979 را امضا کرده چراکه «به نفع خانواده نظامیان و پرسنل ارتش» است و برای مقابله با گروه داعش و سایر تهدیدات ضروری است.

با این حال وی مفادی از این لایحه را که حال به قانون تبدیل شده و طبق آن آمریکا نمیتواند زندانی جدید بسازد و یا تاسیسات پیشین خود را به منظور نقل و انتقال زندانیان گوآنتانامو اصلاح کند، به باد انتقاد گرفت.

اوباما گفت: همانطور که قبلا بارها گفتهام، ادامه فعالیت زندان گوآنتانامو موجب تضعیف امنیت ملی ما میشود چراکه منابع ما هزینه میشود، روابطمان با متحدان و شرکایمان به خطر میافتد و افراطگران جسور میشوند. تعطیل کردن این تاسیسات یک ضرورت ملی است. به جای اینکه این لایحه موانع دولت را برای مدیریت زندانیان رفع کند، به آنها ادامه داده است.

رئیسجمهوری آمریکا تاکید کرد: زندان گوآنتانامو همچنان فعالیت میکند و امنیت ملی ما را تضعیف میکند. ما باید آن را ببندیم. من از قانونگذاران میخواهم که برای بستن این فصل از تاریخ آمریکا همکاری کنند. با این حال میتوانم از اختیاراتم برای تسریع روند انتقال برخی از زندانیان بدون تایید کنگره استفاده کنم.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 13:16

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا