به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

نماینده سوریه: انتقاد عربستان و قطر از اوضاع حقوق بشر در سوریه مضحک است

نماینده سوریه: انتقاد عربستان و قطر از اوضاع حقوق بشر در سوریه مضحک است

» سرویس: بين الملل - آسيا،خاورميانه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اقدام عربستان و قطر در ارائه پیشنویس قطعنامه انتقاد از اوضاع حقوق بشر درسوریه را خندهدار و مضحک توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری النشره، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنان خود در مجمع عمومی این سازمان عنوان داشت: اینکه نظام عربستان و قطر پیشنویس قطعنامهای را در خصوص انتقاد از اوضاع حقوق بشر در سوریه ارائه دهد، خندهدار است.

وی در ادامه افزود: در این خصوص شما را به وجود صدها گزارش در زمینه دست داشتن این دو کشور در ایجاد خشونت و تروریسم بینالمللی در سوریه و مانعتراشی برای دستیابی به راهکار سیاسی ارجاع میدهم. اقدامات تروریستی این دو کشور تنها به حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای تروریستی و حمایت رسانهای از آنها منحصر نمیشود بلکه تا حد ایجاد پایگاههای آموزش نظامی تروریستها در خاک عربستان، قطر، اردن و ترکیه پیش میرود.

گزارشهای آمریکایی از جمله گزارش روزنامه واشنگتنپست نشان میدهد که عربستان و نهادهای دینی این کشور محل تغذیه تفکرات طایفهای در منطقه به شمار میآید و آنها مسوولیت ایجاد شکافها در منطقه را بر عهده دارد چراکه آنها باعث آغاز جنگ طایفهای در منطقه شدهاند.

الجعفری تاکید کرد: دهها گزارش مرتبط به نهادهای غربی از جمله سازمان دفاع از دموکراسی درخصوص حمایت قطر از تروریستها وجود دارد. نظام قطر دهها میلیون دلار به تروریستهای القاعده، طالبان و به اصطلاح مخالفان سوری و همچنین سلفیهای تندرو ارائه داده است.

وی در ادامه افزود: در حالی که نمایندگان عربستان و قطر در پیشنویس قطعنامه خود خواهان تشکیل کشور دموکراتیک مدنی با حضور زنان بدون وجود طایفهگرایی و تبعیض نژادی و دینی و یا زبانی هستند، این سوال به وجود میآید که آیا عربستان و قطر این خواستههای مشروع را برای ملتهای خود نیز اجرا کردهاند؟ مشخص است که این کشورها از فعالیتهای زنان در جامعه خود خجالتزده هستند. هزاران مورد دیگر درخصوص رفتار تعیضآمیز مسوولان عربستانی علیه زنان و زندانی کردن آنها به دلیل رانندگی و یا دوچرخهسواری وجود دارد.

الجعفری تاکید کرد: اقدامات جنایتکارانه مسوولان عربستانی درخصوص زنان بسیار گستردهتر شده و آوارگان زن سوری در اردوگاههای کشورهای همسایه را نیز دربر میگیرد. به طوری که وزارت کشور عربستان با صدور مجوزی شرایط فروش این زنان را که خانوادههای خود را در جنگ سوریه از دست دادهاند، قانونی اعلام کرده است.

وی در ادامه افزود: نظام عربستان تلاش میکند تا اینگونه نشان دهد که کشورش به حقوق بشر احترام میگذارد اما حقیقت آن است که عربستان و قطر دارای نظامهای وهابی هستند و معنی حق انتخاب را نمیفهمند و قدرت در این کشورها از طریق وراثت و یا کودتا و یا ترور صورت میگیرد. البته این اقدامات با دیکته خارجیها و نه خواست مردم آنها صورت میگیرد.

الجعفری تاکید کرد: طی سه سال گذشته قطر و عربستان منکر وجود هرگونه تروریسم در سوریه و همچنین تلاشهای دولت این کشور برای مبارزه با آن بودند. اما امروز خیلی دیر بیدار شده و اعتراف کردند که خطر تروریسم در سوریه و منطقه وجود دارد. ما شاهد نقض حقوق بشر در قطر به دنبال میزبانی این کشور از جامجهانی 2022 هستیم و اقدامات مسوولان این کشور به دنبال کارگران خارجی کاملا واضح است.

وی در پایان خواهان بازنگری کشورهای عضو سازمان ملل در زمینه پیشنویس این قطعنامه شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 13:16

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا