به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

بهارستانِ بی‎بهار!

بهارستانِ بی‎بهار!

» سرویس: استان ها - لرستان

پروژه تقاطع غیر هم‎سطح بهارستان واقع در منطقه سه راهی گلدشت خرم‎آباد بعد از تغییر و تحول در رأس مدیریت شهری تعطیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، این پروژه از روز اول با حرف و حدیث‎های زیادی شروع به‎کار کرد و اسحاق جهانگیری‎، معاون اول رئیس جمهور خردادماه سال‎جاری در سفر به خرم‎آباد با اینکه در مراسم کلنگ‎زنی شرکت کرد اما حاضر نشد کلنگ را به زمین بکوبد و همین موضوع به شایعات اختلاف شهردار و شورای شهر در خصوص این پروژه دامن زد.

با این حال پروژه به پیمانکار واگذار و کار شروع شد و همه چیز عادی جلوه می‎کرد تا اینکه بحث استیضاح محمد مهرابی شهردار پیشین خرم‎آباد پیش آمد و وی در روز آخر کاری خودش، پروژه را شامل ماده 48(خاتمه پیمان) اعلام کرد و زخم‎های "بهارستان" سر باز کرد.

استاندار لرستان در دهه اول آذرماه اعلام کرد: «پروژه بهارستان تعطیل نشده و تا 10 روز آینده ادامه ساخت آن آغاز خواهد شد. احداث این تقاطع غیر هم‎سطح ضروری است.»

از وعده استاندار چند روز می‎گذرد ولی هنوز نه‎تنها این پروژه فعال نشده بلکه در بلاتکلیفی به‎سر می‎برد و "خیابان‎های زخم شده" نارضایتی مردم را درپی دارد.

همچنین سیاوش سپهوند سرپرست شهرداری خرم‎آباد در بدو شروع فعالیت در شهرداری از پیگیری برای ادامه ساخت تقاطع غیر هم‎سطح بهارستان سخن گفت و تأکید کرده بود: «این پروژه شامل ماده 48 شده و روند اجرای آن در حال حاظر متوقف است و پیگیر این موضوع هستیم. پروژه در منطقه سه راه گلدشت اجرا خواهد شد و 50 درصد هزینه‎ی احداث آن را شهرداری و 50 درصد دیگر توسط استانداری تأمین خواهد شد.»

دوباره باید مناقصه برگزار شود

جافر وفایی یکی از 13 عضو شورای اسلامی شهر خرم‎آباد دراین باره به ایسنا گفت: «با توجه به اینکه در روند برگزاری مناقصه مشکل وجود داشت و روند قانونی طی نشده بود، شهردار سابق این پروژه را شامل ماده 48 قرار داد و دوباره باید مناقصه برگزار شود.»

وی با بیان اینکه نمی‎توانیم ماده 48 را لغو کنیم، تأکید کرد: «برای احداث این تقاطع، شورا موافق است به شرط اینکه مراحل قانونی کار طی شود.»

وفایی ادامه داد: «به سرپرست شهرداری خرم‎آباد اعلام کرده‎ایم، دوباره این پروژه را با لحاظ شرایط قانونی و برگزاری مناقصه فعال کند.»

او با تأکید بر اینکه شورای شهر به این نتیجه رسید که در برگزاری مناقصه مشکل‎هایی وجود داشته، افزود: «تخلفی صورت نگرفته اما یک مقدار کار با عجله به پیمانکار واگذار شده که مسبب آن افراد بیرون از شورای شهر هستند و نمی‎خواهند شورا آرامش داشته باشد تا به نفع خودشان از اختلاف‎های اعضا بهره‎برداری کنند.»

به احتمال زیاد، بهارستان احداث نمی‎شود!

این عضو شورای شهر خرم‎آباد با بیان اینکه کلیات پنج تقاطع را تصویب کردیم، خاطرنشان کرد: «متأسفانه جزئیات این تقاطع‎ها هرگز به صحن شورا نیامد و برخی از اعضا دوست نداشتند، شهردار سابق به شهروندها خدمت کند.»

همچنین رضا حاصلی یک عضو دیگر شورای شهر خرم‎آباد در این باره به ایسنا گفت: «بار اول پروژه غیرقانونی و بدون درنظر گرفتن تأمین اعتبار به پیمانکار واگذار شده بود. شرایطی در مناقصه وجود داشت که فقط یک شرکت می‎توانست آن را ببرد»

وی تصریح کرد: «قرار بود استانداری لرستان 50 درصد اعتبار را پرداخت کند که بین 50 تا 60 میلیارد تومان سهم استانداری می‎شد و این درحالیست که این مبلغ اعتبار 10-12 سال شهرداری خرم‎آباد از استانداری بود و شهرداری ضرر می‎کرد.»

حاصلی با بیان اینکه شورای شهر ماده 48 را تأیید کرده است، ادامه داد: «مصوب کرده‎ایم در یک پروسه قانونی و به شرط اعتبار و در صورتی که شهرداری ضرر نکند، این پروژه دوباره فعال شود.»

عضو شورای شهر خرم‎آباد در پاسخ به پرسش ایسنا که امکان دارد، تقاطع غیر هم‎سطح بهارستان احداث نشود؟ بیان کرد: «احتمال این کار زیاد است! در مرداد ماه این طرح به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شده که تأیید نکرده و جواب نداده‎اند.»

وی با یادآوری اینکه یکی از ایراداهای ما به شهردار اسبق همین پروژه بود، تأکید کرد: «اعتباری مناسبی برای اجرای این پروژه وجود ندارد و مسایل فنی را در نظر نگرفته‎اند. راهکارهای بهتری با هزینه کمتری برای کاهش ترافیک آن منطقه وجود دارد و تقاطع غیر هم‎سطح به صرفه نیست.»

حاصلی با بیان اینکه شهر خرم‎آباد در نقاط دیگر مشکل‎های مهمتری دارد، اظهار کرد: «با پولی که می‎خواهد برای این پروژه هزینه شود، بسیاری از مشکل‎های سایر نقاط شهر رفع می‎شوند.»

به هر حال پروژه‎ای که قرار بود، ارتباط خرم‎آباد با سمت جنوب کشور را راحت‎تر کند و سبب تسهیل تردد و بهبود ترافیک شود، به کما رفته و امکان اینکه هرگز به‎ هوش نیاید، وجود دارد.

تهیه کننده: مهران مریدی، خبرنگار ایسنای لرستان

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 13:09

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا