به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

یلدا؛ بهانه‌ای برای کنار خانواده بودن ‌

یلدا؛ بهانهای برای کنار خانواده بودن

» سرویس: استان ها - زنجان

یک کارشناس جامعهشناسی، شب یلدا را فرصت مناسبی در طول سال برشمرد تا تمام اعضای یک خانواده بتوانند از شادی دور هم بودن بهره ببرند.

"زینب مصطفوی" در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این مطلب اظهارکرد: شب یلدا به خاطر یک دقیقه طولانیتر بودن نسبت به سایر شبها از رسوم باستانی ایرانیها به شمار رفته و زمینه مناسبی برای اتحاد و انسجام اعضای خانواده است. در واقع این امر موجب میشود اعضای یک خانواده دور هم جمع شوند و در قالب شادی از مسایل یکدیگر باخبر شوند.

این کارشناس ادامه داد: متاسفانه امروزه با گسترش وسایل ارتباط جمعی، اعضای یک خانواده به ظاهر دور هم جمع میشوند، اما در واقع هر کدام به نوعی درونگرا شده و تنها با افکار خود درگیرند، به همین خاطر میتوان شب یلدا را بهانهای دانست برای نزدیکی بیشتر تا بتوان شادی عمقی گذشتهها را که مغفول واقع شده، زنده کرد.

وی افزود: اما مسئلهای که باید مدنظر قرار گیرد جایگزین رسوماتی از قبیل حافظ خوانی، شاهنامه خوانی و ... با چشم و همچشمی و هزینههای گزاف است. در واقع این مولفهها شادی واقعی را از بین برده و نه تنها خانوادهها را به هم نزدیک نمیکند، بلکه موجب گسسته شدن بیشتر و افزایش فاصله بین خویشاوندان میشود.

مصطفوی با تاکید بر اینکه نزدیکی اعضای خانواده به یکدیگر و طرح مسایل و مشکلات موجود به مرور زمان موجب رفع این معضلات و در نتیجه کاهش میزان ناهنجاری میشود، تصریح کرد: میتوان صدا و سیما را ارگانی دانست که در زندهسازی کارکرد این شب و افزایش صلهرحم نقش پررنگی دارد، چون میتواند با پخش برنامههای مناسبتی، این مراسم آیینی را فرصتی برای دستگیری معرفی کند.

این جامعهشناس در ادامه خاطرنشان کرد: باید همیشه در نظر داشته باشیم که شب یلدا فرصت مناسبی است برای کاهش عوامل افسردگی و در نتیجه افزایش نشاط اجتماعی، چرا که تکتک اعضای خانواده احساس میکنند که تنها نبوده و مورد درک واقع شدهاند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 13:09

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی