به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

صنعتی که بوی نامطبوع دارد و گرانی ...

احوال گلها پس از لوکس و صنعتی شدن

صنعتی که بوی نامطبوع دارد و گرانی ...

» سرویس: اقتصادي - كشاورزي و دامپروري

گل و گیاه که طی سالهای اخیر در پی افزایش قیمت، به عنوان محصولی لوکس و تجملی جایگاهش را در سبد خانوار از دست داده است، به دلیل تولید صنعتیاش نه تنها کیفیت و عطر بوی خوبی ندارد بلکه بوی ناخوشایندش باعث کاهش خرید ناچیزش شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، شاید وقتی از کنار مغازههای گل فروشی بگذریم وسوسه خرید یک دسته یا سبد گل خوش آب و رنگ شویم اما جدا از قیمت بسیار بالای آن که ناشی از پایین بودن سرانه مصرف، عنوان میشود؛ از بردنش به منزل پشیمان میشویم چون زمان زیادی نمیگذرد که از بوی ناخوشایندش احساس سر درد پیدا برای اطرافیان بر جای میگذارد.

خریدن گل و گیاه از عادات پسندیدهای است که همواره میان مردم رایج بوده است اما طی سالهای اخیر به دلیل بالا بودن قیمت، به کالایی لوکس و تجملی تبدیل و باعث شده کمتر در سبد خرید افراد جایی داشته باشد.

اما به غیر از موضوع قیمت بالای گل و گیاه، این روزها توجه مردم به گلهای طبیعی در مغازهها جلب میشود که ظاهر و رنگهای زیبایی دارند ولی برخلاف این ظاهر زیبا کیفیت و ماندگاری چندانی ندارند و عطر و بویشان با گلهای قدیمی که عطر خوششان محیط اطراف را پر میکرد، تفاوت زیادی کرده است؛ به طوری که وجود یک دسته گل نه چندان بزرگ در یک اتاق، باعث ایجاد حس نامطلوب و حتی سردرد در محیط میشود که علت این بوی ناخوشایند و پایین بودن مدت ماندگاری صنعتی شدن تولید عنوان میشود.

به گفته سلطانمحمدی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان استان تهران پیش از این تولید گل و گیاه در گلخانههای سنتی و در فضای باز انجام میشد اما به دلیل اینکه در حال حاضر گلها در گلخانههای صنعتی همراه با حرارت و گرما تولید میشوند، کیفیت پایین تری پیدا کردهاند که این کار باعث میشود که گلها ظاهر زیبایی داشته باشند اما از عطر و بوی با کیفیتی برخوردار نباشند.

سلطانمحمدی با بیان اینکه رفتن به سمت تولید صنعتی گل و گیاه بر اساس ضرورت انجام شده است، گفت: سیستم سنتی تولید گل و گیاه برای کشور ما مناسب بود اما مجبور شدیم برای اینکه خودمان را به عرصه صادرات نزدیک کنیم، گلخانههای صنعتی ایجاد کنیم که البته خود این اتفاق یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت گل و گیاه شد.

همچنین محمود حسن ولی، مدیرعامل اتحادیه سراسری گل و گیاه چندی پیش درباره وضعیت بازار گل و گیاه اظهار گفته بود گل و گیاه یکی از محصولات کشاورزی است که باید در کمترین زمان وارد بازار شود و برای صادرات آن در یک سیستم هوشمند برنامه ریزی شود.

وی افزود: پایانه صادراتی گل و گیاه که از سالهای گذشته علیرغم بی مهریهای دولت دهم روند پیشرفت خود را آغاز کرد یک پایانه صادراتی کاملا پیشرفته در سطح کشورهای اروپایی مانند هلند است که همه الزامات مورد نیاز برای صادرات گل و گیاه را دارد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری گل و گیاه ایرانبا توجه به تنوع آب و هوایی شرایط لازم برای پرورش انواع گل را دارد و راه اندازی پایانه صادراتی که در انتظار تامین حدود 30 میلیارد تومان تسهیلات است می تواند روند جهشی در صادرات گل و گیاه کشور داشته باشد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 13:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی