به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

بهترین راه کسب درآمد جوانان جویای کار اعلام شد

بهترین راه کسب درآمد جوانان جویای کار اعلام شد

» سرویس: اقتصادي - تعاون و اشتغال

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان تهران بهترین راه کسب درآمد جویندگان کار را ترویج و توسعه رشتههای دارای بازار کار و فراهم کردن بستر اشتغال مولد و پایدار ذکر کرد.

حمید رضا خانپور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: فرهنگ مهارت آموزی باید جایگزین فرهنگ مدرکگرایی شود زیرا بازار کار به فارغ التحصیلان دانشگاهی نیاز ندارد بلکه به افراد ماهر و متخصصی نیاز دارد که آشنا به محیط واقعی کسب و کار باشند.

وی با اشاره به کمبود نیروهای ماهر و متخصص در صنایع بزرگ و کوچک بر لزوم بهبود فضای کسب و کار با اتکا به مهارتآموزی و علم و فناوری تاکید کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان تهران در ادامه با اشاره به وجود 6 هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی وحرفهای کشور افزود: سازمان آموزش فنی و حرفهای، متولی اشتغال در سطح کلان شغلی نیست اما میتواند با ارائه آموزشهای فنی و حرفهای و مهارتی و تربیت نیروی انسانی ماهر، ظرفیتهای زیادی در جهت توسعه اشتغال و افزایش تولید ایجاد کند.

خانپور بهترین راه کسب درآمد برای جوانان جویای کار را فراهمکردن زمینه اشتغال مولد و پایدار ذکر و اظهار کرد: برای مبارزه با معضل بیکاری جوانان و دانشآموختگان باید بستر ایجاد اشتغال مولد و پایدار با تکیه بر اصل آموزش، تولید، بازاریابی و فروش را به وجود آورد و رشتههای محصول محوری که قابلیت عرضه در بازار کار را دارند ترویج و تقویت کرد.

وی در پایان توجه به کارآفرینان و نخبگان مهارتی، آشناکردن جوانان با دنیای واقعی کسب و کار و جلوگیری از واردات بی رویه کالا را درکاهش بیکاری، حمایت از تولید ملی وتحرک بخشیدن به بازار کار موثر خواند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 29-09-1393, 13:04

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی