به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

نمایشگاه همسفر علی‌اکبر صادقی در ارسباران

نمایشگاه نقاشی"همسفر" با آثار علی اکبرصادقی- چهره ماندگارهنرهای تجسمی- نقاش، تصویرگر و پیشکسوت انیمیشن ایران 5 دی ساعت 17 با حضور مجیدملا نوروزی(مدیریت تجسمی ارشاد) و احمدمسجد جامعی(عضو شورای اسلامی شهر) و جمعی از فعالان حوزه فرهنگ و هنر در فرهنگسرای ارسباران گشایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا؛ در این نمایشگاه 16 اثر نقاشی از این هنرمند که با تکنیک راپید در ابعاد50 در 70 طی سفر چهارساله‌ای که اخیرا به خارج از کشور داشته به همراه آخرین اثر وی در ابعاد 1 در 1.5 متر با تکنیک رنگ روغن و راپیدتا 22 دی در گالری شماره یک این فرهنگسرا در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

فرشید مثقالی، علیرضا سمیع آذر، علی شیرازی، محمدرضا دادگر، ابراهیم حقیقی، قباد شیوا و حسین محجوبی ازجمله هنرمندان حاضر در آیین افتتاحیه این نمایشگاه هستند.

علی اکبرصادقی سال 1316 در تهران متولد شد. در دوره نوجوانی زیرنظر آواک هایراپتیان، نقاشی آبرنگ را آموخت و پس از ورود به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال 1337 در رشته نقاشی فارغ‌التحصیل شد. وی مبدع سبک ویژه‌ای در هنر "ویترای" یا شیشه بند منقوش با حال وهوای ایرانی است.

این هنرمند که عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر است، تاکنون تصویرگری 30عنوان کتاب را برعهده داشته و موفق به اخذ جوایز مهمی در سراسر دنیا ازجمله جایزه اول کتاب تصویرگران آسیا(نوما) در سال 1978، جایزه اول جشنواره لایپونیک آلمان درسال 1980، جایزه اول نمایشگاه هنر گرافیک ایران درسال 1364شده است.

ساخت انیمیشن هفت شهر، گلباران، من آنم که...، رخ ملک خورشید، زال و سیمرغ، آثار استاد صادقی طی سال‌های 1350تا 1383 است که فیلم گلباران با اخذ جایزه از جشنواره جهانی فیلم کارتون نیویورک درسال 1975،فیلم من آنم که... با دریافت 2جایزه از جشنواره بین‌المللی کشور آلمان و فرانسه و فیلم رخ با کسب 7 جایزه از جشنواره جهانی فیلم ویرجین آیلندز آمریکا در سال 1974 بخشی از فعالیت‌های این هنرمند در حوزه انیمیشن است.

وی تاکنون بیش از 20 نمایشگاه انفرادی درداخل و خارج کشور برگزار و در بیش از 70 نمایشگاه نقاشی گروهی درخارج و داخل کشور شرکت داشته است.

در حوزه تالیف، کتاب‌های(زمزمه‌ها، ایران سرزمین مهر، الف با، علی اکبرصادقی(خاطرات و مجموعه طراحی‌ها) از نوشته‌های استاد صادقی طی سال‌های 5613 تا 7613است.

علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان شریعتی، بالاتراز پل سیدخندان، خ جلفا فرهنگسرای ارسباران مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 20-22872818 تماس بگیرند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 29-09-1393, 12:58

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا