به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

تسهیل و تسریع اطلاعات بین تعاونی‌ها با استفاده از شبکه هوشمند

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی فتح‌اله در همایش توانمند سازی مدیریت تعاونی‌ها با موضوع توسعه تعاملات شبکه‌ای بخش تعاون با بیان اینکه سامانه شبکه تعاملات بین تعاونی‌ها برای طراحی و توسعه در دستور کار اتاق تعاون، بانک توسعه تعاون و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد، گفت: برای دستیابی به سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد ملی، این سامانه به منظور تقویت تعامل بین شبکه ای تعاونی ها، زمینه سازی برای حذف واسطه‌ها در این بخش، ارتقاء ویژگی‌های رضایت‌مندی، زمینه سازی برای بهره مندی از فناوری، تشویق همکاری گروهی که در اسناد بالادستی نیز مورد تاکید قرار گرفته است، تسهیل حضور اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در بازارها، محقق سازی تعاریفی که بر عهده گذاشته شده است، دسترسی به امکانات توانمند شدن و استفاده از فناوری‌های نوین راه‌اندازی شده است.

مدیر پروژه شبکه هوشمند ارتباطات و مبادلات تعاونی‌ها خاطرنشان کرد: پارادایم کسب و کار تغییر کرده و در گذشته کسب و کار به صورت منفرد بوده، ولی امروزه با تغییرات ایجاد شده مزیت‌های رقابتی دچار تغییر شده است.

وی تأکید کرد: یکی از اهداف این است که برای ایجاد مزیت‌های رقابتی جدید در کسب و کارهای تعاونی ها، ابزارهای جدید را به خدمت بگیریم و به کسب وکار شبکه ای برای تعاونی‌ها برسیم.

وی گفت: آنچه در قالب شبکه های کسب و کار مطرح می‌شود، مدیریت چند جریان است و آنچه در نظام‌های مبتنی بر شبکه اهمیت بسیار دارد، ایجاد تعامل شبکه ای و هماهنگی است.

فتح اله تاکید کرد: باید بین اعضای زنجیره، هماهنگی وجود داشته باشد تا در شبکه‌های تامین، تولید و توزیع و همچنین مشتری مداری، حداکثر یکپارچگی و تعامل ایجاد شود.

فتح اله در توضیح فواید این سامانه، به گسترش خدمات در بستر شبکه، هم افزایی بین بنگاه‌ها و تعاونی‌ها، ایجاد نظام مدیریت یکپارچه در مباحث مالی، تسهیم سود و زیان، به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات و شفاف سازی اشاره کرد.

وی بیان داشت: اتفاق جالب در دنیای تولید و تجارت این است که هماهنگ با پارادایم مذکور، بانک‌ها نیز رویکرد ارائه خدمات خود را تغییر داده‌اند و نقش بانک‌ها به شریک تجاری در کسب و کارهای مختلف در بنگاه‌های اقتصادی تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: این سامانه یک بازار محلی مجازی است که همه اتحادیه‌ها و تعاونی‌های فعال باید در آن حضور داشته باشند و عرضه محصولات خود را مدیریت کنند و امیدواریم شبکه‌ای از اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها شکل بگیرد که بدون محدودیت زمانی و مکانی، بازار مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه جریان‌های پولی و بانکی از زیرساخت‌های بانک بهره‌مند می‌شوند، اعلام کرد: نام این سامانه، شبکه هوشمند ارتباطات و مبادلات تعاونی‌‌ها (شهامت) است و امیدواریم با این سامانه ارتباطات تجاری بین ارکان تعاون تسریع شود.

فتح‌اله در توضیح اهداف کلیدی این پروژه، به مدیریت منابع مالی در تعاونی‌ها، شفاف‌تر انجام شدن مکانیزم‌های عرضه و تقاضا اشاره کرد و ذینفعان آن را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون، بانک توسعه تعاون و اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها نام برد که به عنوان اصلی‌ترین رکن شبکه، می‌توانند فعالیت‌های خود را مدیریت کنند.

این پژوهشگر در پایان گفت: طرح (شهامت) زیرساختی است مبتنی بر فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیکی که به منظور تسهیل و تسریع اطلاعاتی بین اعضای تعاونی‌ها در جریان امور عرضه و تقاضا مورد استفاه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا