به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

توصیه دادکان به پروین: با این طناب پوسیده به چاه نرو/ رسایی: توجیه فدراسیون فوتبال، فساد است

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته برنامه تلویزیونی ورزش از نگاه دو با موضوع کارت های جعلی و مالیات فوتبالی‌ها و با حضور محمد دادکان، حمید رسایی و عبدالرحمن شاه‌حسینی روی آنتن رفت.

رسائی: تلاش فدراسیون برای توجیه مسائل ،خودش فساد است/  دادکان: مسئولان رافت اسلامی داشته باشند

حمید رسائی نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با جضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار داشت: یکی از وظایف کمیسیون رسیدگی به عملکرد دستگاه هاست.سال گذشته حوادثی رخ داد که افکار عمومی را نیز درگیر کرد و کمیسیون اصل 90 نیز خود را ملزم دانست که پرونده های مورد نظر را بررسی کند.

وی افزود: در همین راستا به مکاتبات با فدراسیون فوتبال هم نیاز بود که همکاری های آنها تنها در جهت منحرف کردن و پاسخ ندادن به ما بود و همین روند را کند می کرد. کارت های معافیت بخشی از بازیکنان بر اساس اسناد درست و واقعی نبود و بحث مالیات هم مطرح بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: ما چیزی حدود 80 نفر از اهالی فوتبال اعم از بازیکنان-مربیان-مدیران و ... را دعوت کردیم و با آنها صحبت کردیم. کفاشیان رئیس فدراسیون می گوید همه چیز خوب است و بحث معافیت و مالیات را فساد نمی داند. تعریف ما از فساد با وی متفاوت است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری به عنوان بالاترین فرد در راس نظام جمهوری اسلامی به چنین رسیدگی هایی تاکید دارد و این نشان می دهد نظام با فساد برخورد می کند.

رسائی با اشاره به بازیکنان دارای کارت معافیت غیر واقعی بیان کرد: به هر حال در این پرونده عده ای خلاف کرده اند و همانطور که دیدیم یکی از بازیکنان ممنوع الخروج شد و فدراسیون هم فشارش را می آورد و برخی نهادها نیز پذیرفته بودند که این بازیکنان در تیم های نظامی بازی کنند. در بحث مالیات نیز بازیکنانی بودند که سوار بر ماشین های گران قیمت خود با بدهی های مالیاتی بسیار بالا بودند و این در اذهان عمومی هم پذیرفته نبود.

وی افزود: در حدود 500 نفر در حال بررسی هستند و علاوه بر فوتبالیستها در میان آنها خبرنگار، هنرمند، مجری، والیبالیست و ... هم حضور داشتند. در برخورد با عوامل اصلی تهیه این کارتهای معافیت برخی به صورت باندی بودند و برخی هم خیر. همه این موارد به قوه قضاییه ارجاع داده شد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد: بازیکنانی هم که کارت معافیت غیر واقع داشتند خودشان می دانستند کلاه برداری کرده اند. 4 مربی مطرح نیز در این زمینه نقش داشته اند. یکی از هیات های استانی هم که قاعدتا زیر نظر فدراسیون بوده در این موضوع حضور داشته است.وقتی فدراسیون در این زمینه تلاش می کند تا موضوع را توجیه کند خودش فساد است.

رسائی تاکید کرد: وقتی به علت این مشکات برخی از بازیکنان را از فرودگاه برمی گردانند به چه علت رئیس فدراسیون موضوع را پیگیری می کند و می گوید قضیه را حل و فصل کنید؟ چرا سرمربی تیم ملی را ملزم می کنند که برای حل موضوع هم مصاحبه کند و هم شخصا نامه بنویسد؟ این عدالت نیست برخی حتی برای بازی در تیم های نظامی در زمان سربازی قراردادهای گران بستند. بازیکنان هم به خدمت سربازی بروند. همه پادگتنها نیز تیم فوتبال دارند هم بروند پست بدهند و هم در این تیم ها بازی کنند.

وی افزود: هیچ کس سربازی رفتن را دوست ندارد.اگر امروز با متخلفان برخورد نشود از این به بعد همه به دنبال کارت معافیت جعلی می روند و می گویند در نهایت با فهعمیدن موضوع توسط مسئولان جریمه مان حضور در تیم های نظامی است. بابک زنجانی چگونه بابک زنجانی شد؟ تمام روسای جمهور قبلی به وی مدال دادند و بزرگش کردند تا کم کم این شد.

وی بیان داشت: ما می گوییم اگر آقای ایکس کارت معافیت جعلی دارد، ما باید چطور با او برخورد کنیم. این مسائل چند دلیل عمده دارد؛ اول ضعف مقررات. مثلا آنهایی که فرزند طلاق بودند از خدمت معاف می شدند. ما پرونده ای داریم به نام فساد در عوامل و عناصر فوتبال و پرونده دیگری داریم در خصوص مسائل نظام وظیفه که یک بخش آن مربوط به فوتبالیست هاست. یکی از بازیکنان هست که پدر و مادرش طلاق واقعی نگرفته اند، طلاق سوری داشتند تا فرزندشان معاف شود. یا مورد دیگری که بازیکن قراردادی 900 میلیون تومانی بسته اما مادرش را تحت پوشش کمیته امداد کرده تا طبق آن قانون معاف شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در پایان خاطرنشان کرد: دور از عدالت است که بخواهیم به سادگی از این موضوع رد شویم. نباید عدالت را قربانی مصلحت کنیم. رابطه وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال را هم در دربی از نزدیک دیدم و چندان خوب نیست. به هر حال ما مطالباتی داریم و پیگیر این قضایا هستیم.

دادکان: به پروین گفتم با طناب پوسیده وزارت به چاه نرو/ خیلی ها دنبال حذف من هستند

محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار کرد: در ورزش و فوتبال فساد وجود ندارد بلکه این افراد هستند که در درون ورزش فساد ایجاد می کنند.

وی افزود: چه کسی به اندازه من فوتبال را می داند اما کمیسیون اصل 90 اصلا از من دعوت نکرد تا مشاوره دهم. من 4 سال و سه ماه رئیس فدراسیون فوتبال بودم و 45 سال است که در ورزش هستم اما در سمینار علم و فوتبال از من دعوت نکردند اما یک خیاط در آن سمینار سخنرانی کرد. بشگاه پرسپولیس در روز دانشجو جشن می گیرد و من دعوت نمی شوم.یک جای کار عیب دارد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: خیلی ها میخواهند من را حذف کنند اما من می ایستم و حرفم را می زنم و به هیچ کس هم بی احترامی نمی کنم. مردم دوست دارند واقعیت ها را بشنوند.کارت های معافیت جعلی نبوده، تمام این کارتها درست و با آگاهی بوده است. الان مبلغ 20 تا 50 میلیون برای کارت معافیت عنوان شده و بازیکنان 70 میلیون پرداخت کرده اند با این حساب آنها حداقل 20 میلیون تومان طلبکار هم می شوند. من می گویم اگر غذا شور است مقصرش آشپز نیست.

وی تاکید کرد: اول مبالغ میلیاردی و آن سه هزار میلیارد معروف گرفته شود و بعد این 70 میلیون فوتبالیست ها. امیدوارم به عمر ما قد بدهد.

دادکان با اشاره به برخورد و محرومیت بازیکنان فوتبال بیان کرد: قوانین فیفا هم این اجازه را نمی دهد که بر سر این موارد محرومیتی رخ دهد. من قبلا هم در مصاحبه هایم گفته ام فوتبالیست های ما 100-150 میلیون تومان هم نمی ارزند ولی در این مشکل باید برای ورزشکاری که نیاز فوتبال ماست راهکاری اندیشید. این جا بحث، بر سر تیم ملی است.

وی افزود: در حدود 10-11 ماه وزارت جدید، پنج مدیر عامل در باشگاه پرسپولیس عوض شده است. این مشکل مدیریتی است که ایجاد فساد کرده است. دو سه روز پیش با علی پروین صحبت می کردم که از پیشنهادات جدید وزارت ورزش سخن می گفت به او گفتم با طناب پوسیده وزارت به چاه نرود چرا که آنها به تو دور نمی دهند و مطمئن باش در جای دیگری می خواهند از تو استفاده کنند.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: در سمتم در دانشگاه نیز هیچ امتیازی به کسی نداده ام. مدیریت  قبلی هر هفته در برنامه های صدا و سیما بود و از مجلس، روزنامه، مجری و ... دانشجوی دانشگاهش شدند.

دادکان در پایان خاطرنشان کرد: خواهشم از رسانه ها و مسئولان این است که در مورد مهره های مورد نیاز تیم ملی برای جام ملتهای آسیا رافت اسلامی به خرج دهند. بابک زنجانی در آستین مسئولین بزرگ شد اما ورزشکار بر اساس هنر و استعداد خود  در قلب مردم جای می گیرد.وزیر ورزش هم به سادگی می تواند با برگزاری مجمع به تخلفات فدراسیون فوتبال رسیدگی کند.

شاه حسینی: از نظر قانونی حقی برای محرومیت بازیکنان وجود ندارد/ آدم خانه نشین شود ولی حقیقت را بگوید

عبدالرحمن شاه حسینی رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار کرد: هر رشته ورزشی تعریف خاص خود را دارد و ممکن است اشخاص و عملکردشان گاهی ایجاد فساد کند. در موضوع اخیر که بسیار رسانه ای شد و برای مردم نیز جای سوال به وجود آورد مسئله مهم این بود که کارت ها ی معافیت اصالت دارد و با رعایت تشریفات قانونی صادر شده است.

وی افزود: سازمان نظام وظیفه در این موضوع ورود کرده و تعدادی از کارت ها ابطال شده است. مباحث زیادی در این کارت ها بوده و تخلفاتی از جمله کفالت و پزشکی و تک فرزندی و ... دیده می شود. معتقدم انسان خانه نشین بماند اما حقیقت را بگوید واقعا باید ببینیم در این موضوع چه اتفاقاتی رخ داده و چه کرده ایم؟!

شاه حسینی ادامه داد: یکی از افراد معروفی که می شناسم می گفت پسرش در موعد سربازی بوده و به وی پیشنهاد شده که 10 میلیون پرداخت کند که مشکل سربازی پسرش حل شود و با پرداخت این مبلغ بعد از 20 روز کارت معافیت به در خانه شان رسیده است.

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره به کارت معافیت غیر واقعی برخی بازیکنان فوتبال تصریح کرد: مسئولان بر اساس قانون موظفند به محض مشاهده مدرک غیرواقعی آن را به مراجع قضایی اعلام کنند.البته کار انجام شده و پرونده نیز به مراجع قضایی اعلام شده و در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: از ریاست محترم قوه قضاییه می خواهم به این پرونده های مرتبط با ورزش و فوتبال و اطراف آن نگاه ویژه داشته باشند و برخورد نه تنها با فوتبالیست ها بلکه با آنهایی که راهکار نشان داده اند نیز صورت گیرد.

شاه حسینی با اشاره به نحوه برخورد با متخلفان بیان کرد: در بحث جعل اسناد اگر مدرکی در ابتدا اصالت داشته باشد و بعد باطل شود مقررات خاص خود را دارد. از نظر قانونی در بحث محرومیت از بازی فوتبال فکر می کنم حقی وجود نداشته باشد که به بازیکن بگوید تو از حضور در دیدار بعدی محرومی.

وی افزود: باید به دنبال دانه درشت ها در این موضوع بگردیم.به هرحال ضعف مقررات یکی از مواردی است که به مشکلات دامن می زند. 59 نفر کارت معافیتشان باطل شده و 10 نفر همبه دلیل عدم مراجعه کارتشان باطل شده است و در نحوه و نوع برخورد با بازیکنان خاطی قاضی تشخیص می دهد که سقف مجازات را درنظپر بگیرد یا کف آن را.

شاه حسینی بیان داشت: سازمان نظام وظیفه وقتی یک شخصی سرباز شناخته می شود، ممکن است آن فوتبالیست را بفرستد یک تیم محلی. این اختیار قانونی سازمان نظام وظیفه است. قانون می گوید هر کس با علم از یک تخلف آن کار را انجام دهد مجازات حبس دارد.

رئیس سابق کمیته انضباطی در پایان خاطرنشان کرد: بحث پایان خدمت ها تقریبا تمام شد و مبحث مالیات ها از اهمیت زیادی برخوردار است که باید با دقت بررسی شود.

انتهای پیام/خ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا