به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

تلاش آلمان برای از سرگیری مذاکرات صلح میان اوکراین و استقلال‌طلبان ناکام ماند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تلاش‌های «فرانک‌والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان مبنی بر از سرگیری مذاکرات صلح میان اوکراین و روس گرایان بی‌نتیجه ماند.

به نوشته نشریه «اشپیگل»، اشتاین‌مایر که روز گذشته در سفری کوتاه به اوکراین رفته بود تلاش کرد تا طر فین را در زمینه برگزاری نشستی در روز یکشنبه در مینسک ترغیب کند.

با این حال روس‌گرایان اعلام کردند که با گروه تماس اوکراین در این زمینه به توافق نرسیده‌اند. همچنان انتظار می‌رود پیش از پایان سال جاری میلادی در مینسک دیداری صورت گیرد.

اشتاین‌مایر در جریان دیدار با طرف‌های درگیر، بر لزوم توافق در راستای تبادل اسرا و ایجاد منطقه حائلی در شرق اوکراین تاکید کرد تا امکان کمک رسانی به مردم فراهم شود. وی با این حال در گفت‌وگو با هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» اظهاراتی مبنی بر اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه را با هدف به زانو درآوردن این کشور رد کرد و گفت: «من فقط می‌توانم در این زمینه هشدار بدهم.»

از سویی «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و  روس‌گرایان خواستار از سرگیری هر چه سریعتر مذاکرات صلح با دولت اوکراین هستند و مسکو مذاکرات را تنها راهکار حل بحران موجود می‌داند.

مناطق شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته در پی سقوط دولت مرکزی تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب صحنه اعتراضات ساکنان عمدتا روس‌تبار بوده است. در جریان این درگیری‌ها که با حملات توپخانه‌ای، هوایی و زمینی نیروهای امنیتی اوکراین مواجه شده، بیش از 4000 تن کشته شده‌اند. گروه تماس اوکراین متشکل از طرف‌های درگیر و سازمان امنیت و همکاری اروپاست. آخرین نشست آنها در ماه سپتامبر برگزار شد که با وجود اقداماتی در زمینه تنش زدایی اما همچنان منطقه دستخوش بحران است.

انتهای‌پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا