به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

آمریکا فروش ۳ میلیارددلاری تانک و خودروهای زرهی به عراق را تأیید کرد

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا (DSCA) روز جمعه اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور فروش تانکهای «ام 1 ای 1 آبرامز» و تجهیزات همراه، قطعات و حمایت لجستیکی به عراق به ارزش بالغ بر 2.4 میلیارد دلار را به تصویب درآورده است.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا فروش تانکها و خودروهای زرهی به ارزش حدود 3 میلیارد دلار به عراق را به تصویب درآورده است.

آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا در بیانیهای روز جمعه گفت: وزارت خارجه آمریکا تصمیم دارد که فروش احتمالی نظامی خارجی به عراق برای ارائه تانکهای ام ۱ ای ۱ آبرامز و تجهیزات همراه، قطعات و حمایت لجستیکی به ارزش بالغ بر ۲.۴ میلیارد دلار را تأیید کند.

یک بیانیه خبری دیگری همان روز توسط آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا صادر شد که در آن نوشته شده بود «وزارت خارجه آمریکا همچنین فروش نظامی خودروی چرخدار چندمنظوره قابلیت تحرک بالا « M1151A1» (هاموی) و تجهیزات همراه، قطعات و حمایت لجستیکی به عراق را به ارزش بالغ بر ۵۷۹ میلیون دلار تأیید کرده است.

طبق گفته این آژانس، این دو فروش به عراق طبق سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا است و به طور مستقیم دولت عراق را مورد حمایت قرار میدهد و در راستای منافع مردم عراق میباشد.

بنا به گفته وزارت خارجه آمریکا، حدود یکصد نماینده پیمانکار آمریکا تلاش میکنند تا در یک بازه حدود ۵ سال به عراق سفر کنند تا این تجهیزات را تحویل دهند، سیستمها را مورد بررسی قرار دهند، از این برنامه حمایت کنند و آموزشهایی در خصوص استفاده از این تجهیزات در اختیار نیروهای عراقی قرار دهند.

طبق این گزارش، قرارداد خودروهای زرهی هاموی به پرسنل آمریکایی نیازی ندارد. آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا تضمین داد که ارائه این تسلیحات توازن اصلی نظامی در منطقه را تغییر نمیدهد اما ارتش عراق را بهتر قادر میسازد تا بسیج شود و از خود دفاع کند.

«باراک اوباما» رئیسجمهور آمریکا در ۱۰ ماه سپتامبر سال جاری میلادی بود که طی یک سخنرانی، راهبرد خود را برای مقابله با تکفیریهای «داعش» در عراق و سوریه مطرح کرد و خواستار تشکیل یک ائتلاف بینالمللی تحت رهبری آمریکا علیه داعش شد.

بعد از آن حملات هوایی در عراق علیه مواضع داعش صورت داد و بعنوان بخشی از راهبرد خود، تسلیح و آموزش معارضان سوری را به بهانه مبارزه با داعش مطرح کرد.

از آن زمان تاکنون داعش پیشرویهایی را داشته است و حملات هوایی آمریکا در مهار و نابودی این گروه موفق عمل نکرده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی