به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

توجیه جان کری برای جلوگیری از تصویب قطعنامه پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کری» به نمایندگان اتحادیه اروپا گفته رای به قطعنامه پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در شورای امنیت پیش از انتخابات پارلمانی این رژیم، باعث قدرت گرفتن «بنیامین نتانیاهو» رهبر حزب لیکود و «نفتالی بنت»‌ رهبر حزب «خانه یهودی» می‌شود.

نشریه «فارین پالیسی» جمعه (روز گذشته) در گزارشی افشا کرد، جان کری اخیرا در ضیافت ناهار با سفرای اتحادیه اروپا در واشنگتن گفت، «زیپی لیونی» رهبر حزب «هاتنوعا» و «شیمون پرز» رئیس سابق رژیم صهیونیستی از او خواسته‌اند پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، مانع رای‌گیری درباره مسئله فلسطین در شورای امنیت شوند تا به این طریق مانع تقویت محافظه‌کاران اسرائیلی شوند.

این نشریه به نقل از دیپلمات‌هایی که در این ضیافت ناهار حضور داشتند، نوشت: «جان کری به سفرای اروپایی گفت آمریکا تا بعد از انتخابات اسرائیل در 17 مارس (26 اسفند) اجازه نمی‌دهد شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای درباره روند صلح اسرائیل-فلسطین تصویب کند».

وی گفته، تصویب چنین قطعنامه‌ای در حال حاضر تنها باعث تقویت افرادی می‌شود که مخالف روند صلح هستند. با این حال، کری این احتمال را نفی نکرد که آمریکا از نسخه اصلاح شده این قطعنامه حمایت می‌کند؛ نسخه‌ای که خواستار چارچوب زمانی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در کرانه باختری می‌شود و هیچ یک از مسائل مورد منازعه را پیش از مذاکرات آینده حل و فصل نمی‌کند.

دیپلمات‌ها گفتند، کری یادآور شده پرز و لیونی به او گفته‌اند تصمیم سازمان ملل که باعث فشار بر رژیم صهیونیستی پیش از انتخابات می‌شود، به نفع نتانیاهو و نفتالی بنت است. دیپلمات‌های اروپایی به فارین پالیسی گفتند، لیونی به کری گفته تحمیل چنین متنی از سوی جامعه بین‌المللی باعث تقویت نتانیاهو و محافظه‌کاران در اسرائیل و حتی محافظه‌کاران در فلسطین می‌شود. یک دیپلمات دیگر گفت، پیام کری این بود که اقدام سازمان ملل در زمان کنونی تنها احزاب راستگرای اسرائیل را تقویت می‌کند.

یک مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به فارین پالیسی گفت، کری هم علنی و هم به طور خصوصی شفاف بیان کرده هیچ گامی نباید باعث دخالت در انتخابات اسرائیل شود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی