به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 4 آبان 1399

کردستان عراق هلاکت معاون «البغدادی» را تایید کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، پارلمان منطقه کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای هلاکت یکی از معاونان «ابو بکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی تکفیری «داعش» را تایید کرد.

این بیانیه تصریح می‌کند که «شهاب احمد حسن اللهیبی»، معروف به «ابو سعد» از معاونان بزرگ ابوبکر البغدادی در امور نظامی در استان نینوا بشمار می‌آمد.

بیانیه مذکور می‌افزاید: ابوسعد به همراه تروریست دیگری به نام «فتحی» و معروف به «ابو عبد الله» در حملات هوایی 15 دسامبر جاری در محله «الکفاءات» مقابل گردشگاه «الکندی» و در ساحل چپ رود فرات به هلاکت رسید.

این بیانیه توضیح می‌دهد که شهاب اللهیبی از عشیره «اللهیب» پس از فروپاشی رژیم بعث به گروه‌های وابسته به القاعده در عراق ملحق شد و در میان این گروه‌ها به «ابو قتاده» معروف بوده است.

ابو قتاده دستگیر و در زندان پایگاه نظامی «بوکا» حبس می‌شود و پس از آزادی به سمت مسئول نظامی القاعده در استان صلاح الدین منصوب می‌شود تا اینکه یکبار دیگر دستگیر و این‌بار در زندان «ابو غریب» حبس می‌‌شود و به همراه فرار دسته جمعی گروهی از تروریست‌ها از این زندان، وی نیز از زندان فرار می‌کند.

بیانیه پارلمان منطقه کردستان عراق خاطرنشان می‌کند که پس از ظهور داعش در عراق، ابو قتاده به این گروه تروریستی تکفیری ملحق و سپس به سمت مسئول داعش در موصل منصوب می‌شود و پس از اشغال موصل بدست داعش منصب مدیرکل امنیت موصل تصدی می‌کند، به گونه‌ای که وی بر اعدام صدها شهروند موصلی و همچنین کُردهای ایزدی و شبک‌ها و ترکمن‌های شیعه در موصل و انهدام دو مرقد حضرت یونس و حضرت شیت نبی نظارت و اشراف مستقیم داشته است.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا