به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا با شکست مواجه خواهد شد

به گزارش خبرنگار دفتر منطقهای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تلهسور»، «رافائل رامیرز» وزیر امور خارجه ونزوئلا طی سخنانی در شبکه تلوزیونی تلهسور اعلام کرد: دولت آمریکا که به تازگی تحریمهایی را علیه این کشور به اتهام نقض حقوق بشر در مورد گروههای اپوزیسیون وضع کرده به دلیل سرکوب معترضان مرگ سیاه پوستان توسط افسران سفید پوست به ریاکاری محکوم است و تصمیماتی که در مورد این کشور آمریکای لاتینی گرفته به طور معکوس عمل کرده و با شکست مواجه خواهد شد.

«رامیرز» افزود: تحریمهای آمریکا که با هدف ضربه زدن به کشور ما صورت گرفته بیانگر چهره واقعی امپریالیسم است و در نهایت به تقویت کشور ما میانجامد.

وی تصریح کرد: تحریمهای آمریکا علیه ونزوئلا نیز همانطور که پس از 5 دهه محاصره اقتصادی کوبا با شکست مواجه شد نتیجهای در بر نخواهد داشت؛ وی معتقد است تحریمهای اقتصادی و ممنوعیت سفر برای مقامات ونزوئلایی که درعملیات پلیس در اوایل سال جاری برای جلوگیری از تظاهرات خشونتآمیز در کاراکاس حضور داشتند، توسط اعضای اپوزیسیون با یاری دولت آمریکا برنامهریزی شده است.

وزیر امور خارجه ونزوئلا اظهار کرد: به دلیل این که ونزوئلا پرچمدار و طرفدار برقراری ایدههای سوسیالیسم در جهان است آمریکا مبادرت به تحریم علیه کشور ما پرداخته است.

ونزوئلا در فواصل ماههای فوریه و می سال گذشته (بهمن 92 تا خرداد 93) شاهد درگیریها و آشوبهای متعددی از سوی اپوزیسیون این کشور بود که مرگ 43 نفر را در برداشت؛ بسیاری از این مرگ و میرها در اثر برخورد رانندگان موتور سیکلت به موانع ساخته شده از سیمهای خاردار در پی آشوبگریهایی که در این کشور ایجاد شده بود رخ داده و برخی نیز بر اثر شلیک گلوله کشته شدند.

دولت ونزوئلا در حال حاضر حمایت چندین کشور در منطقه آمریکای لاتین و سازمانهایی از قبیل «مرکوسور» و «آلبا» را دارا میباشد و پیشبینی میکند سازمان «اوناسور» نیز به پشتیبانی از این کشور آمریکای لاتینی در برابر تحریمهای ایالاتمتحده آمریکا بپیوندد.

«نیکلاس مادورو» در صفحه شخصی خود در «توئیتر» اعلام کرد: «اوباما» با وضع تحریمهایی علیه ونزوئلا اشتباه بزرگی را مرتکب شده است و «واشنگتن» پس از اعتراف به بینتیجه بودن سیاستهایش پس از گذشت 5 دهه تحریم سیاسی و اقتصادی کوبا که نتوانست به هدفش که سرنگونی حکومت انقلابی این کشور و جلوگیری از نفوذ آن در آمریکای لاتین بود دست یابد، اکنون به تحریم و وضع قوانینی علیه کشور و مقامات رسمی ما روی آورده است.

«دیوسدادو کابیو» رئیس مجلس ملی ونزوئلا روز چهارشنبه 17 دسامبر( 26 آذر) خطاب به روزنامه نیویورک تایمز که ونزوئلا را متهم به اعمال نقض حقوق بشر در مورد گروههای اپوزیسیون کرده بود، اعلام کرد: در حالی که کنگره آمریکا کشور ما را به اتهام سرکوب معترضان ضد دولتی مورد تحریم قرار داده است، جوامع آفریقایی-آمریکایی در سراسر ایالاتمتحده آمریکا خشم خود را با برپایی تظاهراتی از کشته شدن سیاه پوستان غیر مسلح توسط افسران سفید پوست نشان دادند.

«کابیو» افزود: مقامات ونزوئلایی هرگز اقدام خشونتآمیزی علیه گروه اپوزیسیون انجام ندادهاند وهر تلاشی که از سوی معترضان ضد دولتی در ونزوئلا نشان دهنده نقض قوانین این کشور یا به منزله در معرض خطر قرار دادن زندگی دیگران تلقی شود به بازداشت این افراد منتهی میگردد.

مردم ونزوئلا روز دوشنبه 15 دسامبر ( 24 آذر) در اعتراض به اقدامات مداخلهجویانه آمریکا و رد تحریمهای وضع شده توسط ایالاتمتحده آمریکا علیه این کشور تظاهرات گستردهای در « کاراکاس» پایتخت این کشور آمریکای لاتینی انجام دادند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی