به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

کامرسانت: قضیه کوبا نشان داد سیاست تحریم و منزوی کردن دولت‌ها ناکار آمد است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، روزنامه اقتصادی کامرسانت روسیه با اعلام مطلب بالا نوشت: از سرگیری روابط کوبا و آمریکا که در اظهارات رئیس جمهوری آمریکا علنی شد در واقع نوعی اعتراف از سوی دولت آمریکا مبنی بر عدم کار آمدی سیاست انزوا و تحریم دولت ها است چه اینکه کوبا از سوی آمریکا بیش از نیم قرن مورد تحریم قرار گرفته بود.

این روزنامه به نقل از یک منبع در کاخ سفید نوشت:  سیاست منزوی کردن کوبا از سوی آمریکا نشان می دهد که طی چند ده سال گذشته ما نتوانستیم به هدف اصلی خود یعنی ایجاد دمکراسی و شکوفایی و ثبات در کوبا دست یابیم. بنابراین برای اصلاح امور  واشنگتن در خلال شش ماه آینده گفتگوهای سیاسی با هاوانا را آغاز خواهد کرد و همزمان حجم سرمایه گذاریها و مبادلات تجاری را افزایش خواهد د اد.

کامرسانت به نقل از میخائیل بیلیات پژوهشگر  دانشگاه علوم انسانی روسیه و کارشناس امور آمریکای لاتین نوشت: این اقدام قابل پیش بینی بود چه اینکه در مراسم تشییع پیکر نلسون ماندلا در دسامبر سال 2013 رائول کاسترو و باراک اوباما با هم دست دادند و این کار آنها با انتقاد شدید جمهوری خواهان و اقلیت کوبایی های مقیم آمریکا روبرو شد. همه می دانستند که این رویداد اگرچه یک اقدام تشریفاتی و پروتوکلی است اما در واقع آغاز گامهایی برای عادی سازی روابط خواهد بود.

وی تصریح کرد:  از سرگیری روابط در سطح سفرا پس از غیبت فیدل کاسترو از صحنه سیاسی امر ممکنی است چه اینکه رائول کاسترو قبلا اعلام کرده بود که این کار دور از ذهن نیست زیرا هم به نفع ملت کوبا است و هم اقلیت کوبایی های مقیم آمریکا که تمایل به آن دارند. بنابراین مهاجرت در سالهای اخیر به عنوان یک اقدام ضد کوبا محسوب نمی شد زیرا مردم با انگیزه های اقتصادی مهاجرت می کردند نه سیاسی.

این روزنامه در ادامه با اشاره به مقاومت دولت و ملت کوبا در برابر سیاست های خصمانه آمریکا طی چند دهه اخیر نوشت که از سرگیری روابط  بیش از همه بر وضع اقتصادی کوبا تاثیر مثبت خواهد داشت.

از سوی دیگر یک منبع دیپلماتیک روسیه اما این اقدام آمریکا را غیر قابل پیش بینی تعبیر کرد و گفت:  مقامات کوبایی یک شهروند آمریکایی متهم به جاسوسی را در قبال ازادی سه شهروند کوبایی متهم به جاسوسی  ازاد کردند و این نشان می دهد که کوبایی ها از سر ناچاری با از سرگیری روابط موافق نبوده اند.

به نقل از کامرسانت دیمتری روگوزین معاون نخست وزیر روسیه هم معتقد است که روسیه دائم با انزوای کوبا مخالف بود زیرا این سیاست را ناکارآمد می دانست.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی