به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 14 مرداد 1400

یک پنجم مردم انگلیس زیر خط فقر زندگی می‌کنند

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، بر اساس آمار منتشر شده گروه «اقدام علیه فقر کودکان» در انگلیس، در حالی که در آخرین روزهای سال منتهی به کریسمس، 13 میلیون نفر از مردم انگلیس برای خرید کریسمس خود هر دقیقه 21 میلیون پوند خرج میکنند، 13 میلیون نفر دیگر از مردم این کشور در فقر زندگی کرده و قدرت خرید ندارند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت طی گزارشی از تقسیم شدن مردم انگلیس به دو طبقه فقرا و اغنیا خبر داده و مینویسد در حالی که مراکز خرید مملو از افرادی است که میلیاردها پوند برای خرید سال نو خرج میکنند، مردم دیگری نیز وجود دارند که برای تهیه غذای روزانه خود به بانکهای غذا در این کشور هجوم میآورند و توانایی هیچ خریدی ندارند.

برآوردها حاکی از آن است که مردم انگلیس تنها در 5 روز منتهی به کریسمس نزدیک به 5 میلیارد پوند خرید خواهند که در مقایسه با سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است. در همین حال مراکز خیریه انگلیس نیز نسبت به سالهای گذشته با افزایش حجم تقاضا مواجه خواهند بود؛ این موسسات خیریه میگویند درآمد بعضی خانوادههای انگلیسی آنقدر پایین است که در تهیه ابتداییترین مایحتاج زندگی خود، شامل غذا و مسکن، درماندهاند.

ایندیپندنت ادامه میدهد،نابرابری در انگلیس آنقدر افزایش داشته که دارایی تنها 5 خانواده ثروتمند انگلیسی از دارایی 20 درصد جمعیت این کشور بیشتر است.

آمار موسسات خیریه مسکن انگلیس نشان میدهد، 93 هزار کودک انگلیسی کریسمس امسال را بدون سرپناه پشت سر میگذارند و شمار خانوادههایی که نیاز به مسکن برایشان ضروری است، حدود 60 هزار نفر خواهد بود.

رییس موسسه خیریه «تروسل تراست» در این رابطه گفت، در حالی که بعضی از انگلیسیها بیش از هر زمان دیگری پول خرج میکنند، دهها هزار تن از مردم همین کشور وجود دارند که برای تهیه غذای مصرفی روزانه خود و خانوادهشان درماندهاند.

به گفته یکی دیگر از روسای موسسات خیریه انگلیس، با وجود رشد اقتصادی برای انگلیس میان کشورهای گروه 7، عده بسیاری از مردم انگلیس از این افزایش بهره نبرده و با وجود اشتغال زیر خط فقر هستند.

این درحالیست که یک سخنگوی دولت انگلیس در توجیه مالیاتها گفته بود، تغییرات در مالیات و مزایا برای ارتقای سطح زندگی خانوادههای فقیر انگلیسی بوده است.

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی