به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

گریه‌های یک شاعر مشتری پیدا کرد/ روی خوش به سعید تشکری برای «مفتون و فیروزه»

خبرگزاری فارس - گروه کتاب و ادبیات: «به این آقایان محترم حوزه هنری و بقیّه دستگاههای نشر هم توصیه میکنم: این نوشتجات را قدر بدانید. این پدیدهها و این فراوردههای تاریخ انقلاب را، تاریخ دفاع مقدّس را قدر بدانید؛ اینها را باید خیلی قدر دانست. بین مردم هم منتشر بشود.» از این بیان رهبر انقلاب می توان به اهمیت توجه به تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس پی برد. ایشان بارها و در مناسبتهای مختلف به ثبت و انتشار خاطرات تاریخی انقلاب و دفاع مقدس اشاره داشتهاند.

از همین رو مردم نیز به این مسئله توجه نشان داده و همواره نسبت به مطالعه کتابهای مرتبط با حوزه تاریخ شفاهی حساسیت نشان داده و گواهی بر این مدعا پرفروش بودن این کتابها است که کمتر هفتهای وجود دارد که این کتابها در میان فروش کتاب فروشها دیده نشود.

«نیمه پنهان ماه»، «من زندهام»، «زندان الرشید»، «پایی که جاماند»، «نورالدین پسر ایران»، «فقط غلام حسین باش»، «لشگر خوبان» و ... از جمله همین عناوین است که نشان از عمق نفوذ بیان رهبری در جامعه در حوزه کتاب دارد.

جدول پرفروشهای کتاب در هفته چهارم آذر 93 را به تفکیک کتابفروشی از اینجا  مشاهده کنید.

برگزاری مسابقه و معرفی رودرروی کتاب، از جمله اموری است که در فروش کتاب تاثیر بسیاری دارد و این موضوع را میتوان در هفته چهارم آذر 93 به وضوح مشاهده کرد. کتاب «آفتاب در مصاف» در نمازجمعه شهر دزفول معرفی شد و این کتاب را به فروش خوبی رساند. همچنین با برگزاری مسابقه روشنا عناوینی چون «از گشت ارشاد تا چادر المیرا»، «زندگی حسینی» مورد توجه قرار گرفتند و مسابقه «کتاب و زندگی» نیز موجب فروش جالب توجه کتاب «من زندهام» اثر معصومه آباد شده است.

کتاب «پنجرههای تشنه» روزنوشتهای مهدی قزلی از انتقال ضریح امام حسین (ع) به کربلا که انتشارات سوره مهر و کتاب «ته خیار» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی که انتشارات معین آن را به چاپ رسانده توانستند در 4 کتابفروشی پرفروش شوند و در جایگاه دوم پرفروشهای این هفته قرار بگیرند.

کتاب «تفحص» اثر حمید داودآبادی، «پنجره چوبی» نوشته فهیمه پرورش و «بیشعوری» نوشته خاویر کرمنت نیز سه کتاب دیگری هستند که در این هفته در 3 کتابفروشی پرفروش شده و در رتبه سوم قرار گرفتند.

 

 

ردیف عنوان
پرفروش اول من زندهام
پرفروش دوم پنجرههای تشنه - ته خیار
پرفروش سوم پنجره چوبی - تفحص - بیشعوری

 

یکی از مواردی که میتواند در پرفروش شدن یک کتاب موثر باشد مناسبتها و اتفاقاتی است که در تقویم و تاریخ وجود دارد. از همین رو با توجه به نزدیک بودن به ایام سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام (ص) کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» اثر محمدرضا سرشار که داستان آن از تولد تا هجرت پیامبر رحمت است، توانسته پرفروش شود. همچنین کتاب «شرح ماجرا» که شامل فرازهای مهمی از رهنمودهای معظّمله در دوران حساس فتنه 88 است نیز با توجه به نزدیک شدن به نهم دی ماه و روز بصیرت در میان پرفروشها دیده میشود.

حجاب و به طور کلی مباحث مرتبط با سبک زندگی دینی یکی از موضوعاتی است که در طول هفتههای گذشته در میان پرفروشها خودنمایی داشته و توانستهاند در میان کتابهای به فروش رفته سهمی را به خود اختصاص دهند. «از گشت ارشاد تا چادر المیرا» و «چی شد چادری شدم» از جمله همین عناوین است. همچنین کتابهای «احکام تربیت فرزند»، «تربیت فرزند با رویکرد فقهی»، «محرمانه با همسران» و ... نیز از جمله موضوعات مرتبط ذیل عنوان سبک زندگی است.

توجه به کتابهای دانشمندان دینی نیز در این بین جالب توجه است و نشان از توجه جامعه به کتابهای علمای طراز اول دارد. کتاب «الهینامه» اثر علامه حسنزاده آملی و کتابهای «مفاتیحالحیاة» و «زن در آینه جلال و جمال» به قلم آیتالله جوادی آملی از جمله همین عناوین به شمار میرود.

معصومه آباد نویسنده کتاب «من زندهام» که هفتههای متوالی بازار کتاب را قبضه کرده است در هفته پایانی پاییز نیز عنوان پرفروشترین نویسنده را به خود اختصاص داده است. اصغر طاهرزاده، مهدی قزلی، هوشنگ مرادی کرمانی، فاضل نظری، رضا امیرخانی، حمید داودآبادی، فهیمه پرورش و  خاویر کرمنت نیز دیگر نویسندگان پرفروش این هفته هستند.

ردیف نام نویسنده
نویسنده اول معصومه آباد
نویسنده دوم اصغر طاهرزاده - مهدی قزلی - هوشنگ مرادی کرمانی
نویسنده سوم فاضل نظری - رضا امیرخانی - حمید داودآبادی - فهیمه پرورش - خاویر کرمنت

کتابهای ادبی از جمله شعر و داستان معمولا در میان پرفروشها دیده میشود و این نشان از اهمیت ادبیات در میان مخاطبان دارد. مخاطبانی که برخی برای گذران اوقات فراغت و برخی برای آرامش یافتن ذهن به مطالعه ادبیات روی میآورند.

البته ظرف ادبیات برای بیان اتفاقات و موضوعات اجتماعی نیز به کار برده میشود و همین سبب اقبال مخاطبان به آن میشود. فروش کتاب «مفتون و فیروه» اثر سعید تشکری با توجه به قیمت آن نشان از جذابیت متن این کتاب دارد که توانسته نظر مخاطبان را سوای از قیمتش به خود جلب کند. این کتاب یک رمان بلند است که به شرح اتفاقات انقلاب در مشهد پرداخته که به تازگی از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار نشر شده است.

«قیدار»، «من او»، «ته خیار»، «رازهای سانتیمتری»، «رویای نیمه شب»، «مترسک مزرعه آتشین» و ... از دیگر عناوین قابل ذکر در زمینه داستان است.

همچنین این موضوع را میتوان در حوزه شعر نیز شاهد بود که اشعاری از فاضل نظری چون «گریههای امپراطور» و «ضد»، ناصر فیض «فیض بوک»، میلاد عرفانپور «ناخوانده»، محمدمهدی سیار «رودخوانی» و ... بخشی از آنها است.

انتشارات «بروج» ناشر کتاب «من زندهام» که با این کتاب در این روزها در بازار حضور دارد همچون نویسنده و کتابش، عنوان پرفروشترین ناشر را به خود اختصاص داده و رکوردی جالب توجه از خود برجای گذاشته است، این در حالی است که ناشران دیگر با وجود کتابهای بیشتر و سابقه طولانیتر نتوانستند در این رقابت به این انتشارات برسند. انتشارات «سوره مهر» دومین ناشر پرفروش و «دفتر نشر معارف» سومین ناشر پرفروش این هفته هستند.

ردیف عنوان ناشر
ناشر اول بروج
ناشر دوم سوره مهر
ناشر سوم دفتر نشر معارف

 

نقش مسابقات ادبی در افزایش اقبال مخاطبان به یک کتاب بسیار چشمگیر است و این را میتوان در پرفروش شدن کتابهایی نظیر «گشودن رمان» حسین پاینده (برگزیده بخش نقد ادبی هفتمین جایزه جلال)، «رازهای سانتیمتری» مردعلی مرادی (شایسته تقدیر بخش داستان کوتاه)، «زندان الرشید» محمدمهدی بهداروند (یکی از برگزیدههای بخش مستند نگاری) و «پنجرههای تشنه» مهدی قزلی (کاندیدای بخش مستندنگاری که از شرکت در ادامه مسابقه انصراف داد).

همچنین طی هفته گذشته گروه کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس در راستای بررسی تاثیر نتیجه این گزارش در بازار کتاب به قرق دو تن از فعالان حوزه نشر رفته و گفتوگوهایی با آنها انجام داده که گفتوگو با مهدی فیروزان مدیر عامل موسسه «شهر کتاب» و حجتالاسلام مهدی جوکار مدیر انتشارات «کتابستان معرفت» را می توانید با کلیک روی اسامی این افراد مشاهده نمایید.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی