به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 مرداد 1400

شهرام شفیعی «داستان آپ کمدی» را ابداع کرد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «شهرام شفیعی» نویسنده و طنزپرداز کشورمان قالب ادبی- نمایشی تازهای ابداع کرده که در مدت زمان کوتاهی مورد استقبال قرار گرفته است و مراکز فرهنگی مختلف، برای اجرا از او دعوت کردهاند.

به گفته شفیعی، این قالب «داستان آپ کمدی» نامگذاری شده و آن چنان که در آثار نویسندگانی چون «رینگ لاردنر»، «مارک تواین» و «شروود اندرسن» میبینیم، استفاده از قابلیتهای نمایشی و ادبی را در آمیخته است.

* برج میلاد؛ میزبان اجرای نخستین داستان «آپ کمدی»

وی با بیان اینکه برنامههای داستان آپ کمدی به صورت شفاهی اجرا میشود و برای انواع مخاطبان مناسبت دارد، گفت: از کودکی به علت شغل عمویم در اتاق گریم بازیگران بزرگ شدهام و به اجرا برای تماشاگران حاضر و ناظر، علاقهمند هستم، همچنین اعتقاد دارم که آنچه به عنوان اجرا در صحنههای مردمی در قهوهخانهها و تکایا و غیره داشتیم، یک نیاز فرهنگی زنده است که رسانهها نمیتوانند به طور کامل آن را برطرف کنند.

شفیعی ادامه داد: مذاکرات اولیه برای اجراهای داستان آپ کمدی در برج میلاد صورت گرفته و در صورت توافق در بخش جزئیات، اجراها را در این محل نیز آغاز خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه داستان آپ کمدی چیست، افزود: داستان «آپ کمدی»، نوعی شوخی و مترادفسازی با استند آپ کمدی است که به تازگی در کشورمان نام آن را میشنوید و اخیراً در حوزه هنری نیز مسابقهای در ارتباط با «استند آپ کمدی» در جشنواره طنز برگزار شد.

شفیعی معتقد است، قالب «استند آپ کمدی» هنوز در ایران شناخته نشده است و علت این ناآشنایی عدم توجه به رابطه ادبیات و این قالب است. بنابراین با قالب داستان «آپ کمدی»، به وجه ادبی استند توجه و بر آن تأکید میشود.

* اجرای داستان «آپ کمدی» در برخی از کافی شاپهای تهران

وی در پاسخ به پرسشی دیگر که این مهم در کجاها اجرا خواهد شد، اضافه کرد: به زودی برنامههای داستان «آپ کمدی» در برخی کافی شاپهای تهران نیز اجرا خواهد شد. داستان «دستمال توالتهای بیمارستان مرکزی» یکی از نوشتههای این نویسنده بوده که قبلاً در کافی شاپ به اجرا در آمده است.

گفتنی است، «شهرام شفیعی» نخستین برنامه خود را به نفع بچههای «محک» اجرا کرده است و اعتقاد دارد با این نوع برنامهها باید ادبیات داستانی و طنز و خنده را از قفسههای فراموشی، به میان مردم ببریم.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی