به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

تمسک به سیره پیامبر(ص) تعصبات کور را از بین می‌برد

حجت‌الاسلام سید تقی واردی، عضو هیأت علمی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مؤلف حوزه تاریخ و سیره نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس درباره بحث وحدت و تأکید آن در سیره نبوی گفت: تفاوت‌هایی بین امت و ملت در اسلام وجود دارد، امت ممکن است از ملت‌های گوناگون تشکیل شده باشد اما مجموعه‌ای بالاتر از ملت را در بر می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: براساس آنچه در آیات قرآن کریم و سیره پیامبر (ص) آمده هدف پیامبران بالاخص پیامبر ختمی مرتبت براساس آیه 213 سوره بقره، از بین رفتن اختلاف بین مردمان و ایجاد امت واحده است. خداوند نیز از امتش از بین بردن اختلافات و وحدت را خواستار شده است.

حجت‌الاسلام واردی اولین تلاش پیامبر برای ایجاد این وحدت در بین مردم را اتحاد بین قبیله اوس و خزرج به شمار آورد و گفت: سپس عقد اخوت بین مهاجران و انصار و عقد اخوت خود با علی (ع) و پیمان نامه با یهودیان مدینه نمونه این مؤلفه‌های وحدت در اسلام است. پیامبر در فتح مکه شعار برادری را بین مردم مکه و مدینه سرداد و بدون جنگ و خونریزی این برادری را ایجاد کرد. در نهایت محور اتحاد را ایشان وحدت کلمه به شمار آورد.

وی در پایان اظهار داشت: تعصبات قبیله‌ای و مذهبی نباید مانع اتحاد مسلمانان شود باید دشمن شناس باشیم تا بفهمیم چه بر سر شیعیان بحرین، پاکستان، عربستان و ... آمده است، بنابراین به وجود آمدن توافق و همزیستی بین مردم و گروه‌های خشن و خونریز و تکفیری از اولویت‌های ماست.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی