به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 6 آذر 1400

موسسات قرآن حاضر به فعالیت در مساجدند/ امکانات کم است

«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به ضعف برنامه‌های قرآنی، اظهار داشت: در حوزه قرآن آنقدر کاستی و ضعف وجود دارد که اگر همه مؤسسات، مساجد و تکایا با هم به فعالیت بپردازند باز هم نیازمند ایجاد فضایی جدیدی برای توسعه برنامه‌های قرآنی هستیم.

طی کردن 170 کیلومتر برای شرکت در کلاس قرآن نشان از کمبود فضای آموزشی است

وی با بیان اینکه فضای حاکم بر جامعه باید شرکت در محافل قرآنی را به راحتی برای همه میسر کند، افزود: هفته گذشته در همایشی که در مؤسسه «بیّنه» استان اصفهان برگزار شد نوجوان 12 ساله‌ای را دیدم که از 170 کیلومتری اصفهان برای یادگیری قرآن و شرکت در کلاس‌های این مؤسسه هفته‌ای یک تا سه بار این مسافت را طی می‌کند که این نشان از کمبود فضای آموزشی در نقاط مختلف کشور است.

محمدی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم ادعا کنیم مؤسسات جای سایر برنامه‌های قرآنی را در مساجد گرفته‌‌اند، گفت: بسیاری از مؤسسات قرآنی در مساجد فعالیت دارند اما با توجه به فضای سنتی مساجد و کمبود فضای آموزشی، مؤسسات مجبور هستند کلاس‌های آموزش قرآن را که باید در محیطی مناسب و مدرن باشد خارج از فضای مساجد برگزار کنند اما این به معنای دور شدن برنامه‌های قرآنی از مساجد نیست.

آمادگی مؤسسات برای اجرای برنامه‌های قرآن در مساجد

وی با بیان اینکه بسیاری از مؤسسات در کنار مساجد اقدام به اجرای برنامه‌های آموزشی می‌کنند، افزود: برخی اختلاف‌نظرها بین اعضای هیأت امنای مساجد و مسئولان مؤسسات یا افرادی که می‌خواهند در مساجد به اجرای برنامه‌ها و محافل قرآنی بپردازند باعث ایجاد ناهماهنگی و بی‌رغبتی افراد برای اجرای برنامه‌های قرآنی در مساجد شده است اما با این وجود بسیاری از مؤسسات آمادگی برپایی برخی از برنامه‌ها را در این اماکن مقدس دارند.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی با اشاره به لزوم تعامل بیشتر مؤسسات و مساجد، گفت: مؤسسات و مساجد باید با هم هماهنگ شوند تا برای گسترش برنامه‌ها و فضای قرآنی در جامعه گامی هدفمند بردارند البته برای تحقق این امر مؤسسات برنامه‌هایی همچون محافل انس با قرآن و جلسات قرائت آیات الهی را در مساجد برگزار می‌کنند تا از این طریق تعامل خوبی بین مؤسسات و مساجد ایجاد شود.

امکانات مساجد اجازه برگزاری تمامی برنامه‌های قرآنی را نمی‌دهد

وی نبود تجهیزات سخت‌افزاری برای برگزاری کلاس‌های قرآن را یکی از دلایل عدم وجود کلاس‌های قرآنی در مساجد عنوان کرد و افزود: باید ظرفیت مساجد مورد استفاده قرار گیرد البته این به معنای برگزاری تمامی برنامه‌های قرآنی در مساجد نیست چرا که امکانات موجود در مساجد اجازه برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های تخصصی در حوزه قرآن را نمی‌دهد و تنها می‌توان برنامه‌های عمومی را در مساجد برگزار کرد.

محمدی با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌هایی که در مساجد برگزار می‌شوند جنبه عمومی دارند، خاطرنشان کرد: در فضای مساجد نمی‌توان فعالیت‌های تخصصی در حوزه قرآن داشت چرا که برگزاری کلاس‌های تخصصی نیازمند امکانات و فضای خاصی است که هم‌اکنون این محیط در مساجد مهیا نشده است به همین جهت مؤسسات برنامه‌های تخصصی را در فضایی خارج از مساجد برگزار می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت توسعه برنامه‌های قرآنی، گفت: امیدواریم تمامی نهادها با هماهنگی بیشتر بتوانند فضای آموزش‌های عمومی و تخصصی قرآن را در مناطق مختلف کشور فراهم کنند تا شاهد شکوفایی فرهنگ قرآنی در جامعه باشیم.

انتهای پیام/م.خ

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی