به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 5 مرداد 1400

از شوخی‌های پیامبر(ص) تا سیره‌ای برای زندگی امروز

به گزارش خبرگزاری فارس، انتشارات سروش کتابهای «پیامبری که دوست بچهها بود» نوشته محمدرضا سرشار، «لبخندهای ماه» نوشته مرتضی دانشمند و «قصه ای به شیرینی عسل» نوشته شکوه قاسم نیا برای کودکان و جلد اول کتاب «سیره معصومان» نوشته سید محسن امین و «شعاعی از نیر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره پیامبر گرامی اسلام(ص) و «سیره رسول الله (ص) از آغاز تا هجرت» نوشته عباس زریاب خویی را درباره فضائل، رفتار، اخلاق و زندگی پیامبر مکرم اسلام(ص) منتشر کرده است.

**پیامبر چگونه شوخی میکرد؟

کتاب «لبخندهای ماه» مجموعه ای از گفتارها و رفتارهای حضرت محمد(ص) است که لبخند را بر لبها مینشاند و سرور و شادی را به میهمانی دل میبرد. هدف از مزاح و شوخیهای پیامبر(ص) و سایر ائمه(ع) تنها گفتن سخنی طنز آمیز و خنده آور نیست، بلکه گاه زدودن اندوهی از دلی اندوهناک و یا یادآوری نکته ای در باب تربیت، محبت و مانند آن است چنان که این نکته در همه مطایبات این مجموعه دیده میشود.

کتاب «پیامبری که دوست بچه بود» نیز از مجموعه کتابهای کودکان است که داستانی واقعی از زندگی پیامبر اسلام را به زبانی ساده و شیرین روایت میکند و درسهای بزرگی را از بزرگواری آن پیامبر بزرگ برای کودکان بازگو میکند.

کتاب «قصه ای به شیرینی عسل» که جدیدترین چاپ انتشارات سروش است داستان زندگی پیامبر اسلام را از دوره کودکی تا زمان بعثت ایشان با زبانی ساده و قابل فهم برای کودکان بیان میکند.

شناخت و آگاهی نسبت به پیامبر مسلمانان جهان برای فرزندان امروز امری ضروری است تا با خواندن زندگی پیامبرشان بتوانند راه و پیشه آن بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار دهند. در سطر سطر این کتاب نکات تربیتی و آموزنده ای به تصویر کشیده شده است که هر کدام میتواند در ذهن کودک دنیای از آموزه های اخلاقی را به یادگار بگذارد.

جلد اول کتاب «سیره معصومان» مختص سیره پیامبر مکرم اسلام حضرت خاتم الانبیاء(ص) است. معرفی پیامبر(ص)، مبعث، قرآن کریم، دعوت عمومی قریش، نامه های پیامبر (ص) به سران و پادشاهان جهان، جنگها، غزوات پیامبر(ص)، حجه الوداع و پاره ای از خطبههای پیامبر(ص) موضوع جلد اول این اثر است.

از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد این کتاب در کنار جمع آوری جامع و طبقه بندی دقیق بیانات رهبر فرزانه انقلاب، با هدف تکمیل مطالب هر محور، آثار و فرمایشهای امام خمینی (ره) درباره پیامبر اکرم (ص) و نوع گرایش برترین نویسندگان جهان اسلام در خصوص پیامبر و آثارشان است که مورد بررسی قرار گرفته و در قالب پاورقی به مجموعه افزوده شده است.

**سیرهای برای زندگی امروز ما

این مجموعه که جمع آوری شده بیانات شیوا و نغز رهبر معظم انقلاب است میتواند گامی موثر برای رسیدن به قله معرفت و شناخت نسبت به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام (ص) و تأسی به مکارم اخلاق ایشان در تمامی عرصه های فردی و اجتماعی باشد.

کتاب «سیره رسول الله (ص) از آغاز تا هجرت» نوشته عباس زریاب خویی نیز یک اثر ممتاز تحقیقی است که در آن، بر اساس منابع متقن و معتبر، روایتی منسجم از سیرۀ پیامبر (ص) عرضه شده است. خواننده در این اثر احاطۀ مؤلف بر مآخذ و منابع را به عینه میبیند و کیمیای او را در تحقیق علمی، در عین پذیرش منشأ طبیعی وحی، تصدیق میکند. زریاب، در این کتاب بی آنکه در دام توجیهات و تأویلات کلامی از وقایع تاریخی بیفتد، تحلیل اسلامی و سازگار با آموزه های مذهبی از سیرۀ نبوی ارائه میدهد و توجه دارد که تحقیق در تاریخ دین و ظهور ادیان از جنس تحقیق در سیاست و اقتصاد و وقایع اجتماعی نیست. کتاب از عربستان پیش از اسلام شروع میشود و تا سال وفات پیامبر اکرم (ص) را شامل است. این کتاب پاسخگوی نیاز های عصر ما و اجابتی است بر درخواستهای فکری و معنوی مردم زمان ما و برای همگان، از عارف و عامی، اطلاعات و تحلیلهای سودمندی دارد.

علاقمندان برای تهیه بسته کتابهای انتشارات سروش در موضوع پیامبر به صورت تک جلدی و مجموعه به فروشگاه مطهری انتشارات سروش به نشانی: خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی: خیابان انقلاب اسلامی، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش مراجعه یا با تلفن 66979030-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان به اقصی نقاط ایران است.

فروش اینترنتی و آن لاین کتابها از طریق سایت انتشارات سروش امکان پذیر است.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی