به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

انتشار 3 هزار مقاله علمی و تخصصی در سال

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجتالاسلام سید علی عماد صبح امروز در نشست خبری که در معاونت پژوهشی حوزههای علمیه برگزار شد، با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلان عرصه علم و فناوری از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: حوزههای علمیه از این سند تاثیر گرفته و به تربیت نیروی انسانی و استقرار دستگاههای لازم پرداخته است.

وی، ابلاغ سیاستهای کلان را از سوی رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار داد و گفت: این ابلاغیه برای حوزههای علمیه به عنوان خطکش و نظام تراز و استانداردی در عرصه علم محسوب میشود و زمینههای تولید علم را فراهم میکند.

معاون پژوهش حوزههای علمیه با اشاره به شمار مقالاتی که به صورت تخصصی منتشر میشود، تصریح کرد:در طول سال 2 هزار و 500 تا 3 هزار مقاله علمی تخصصی منتشر میشود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره علامه حلی در سال گذشته بیان کرد: جشنواره علامه حلی در سال گذشته 8 هزار و 500 اثر دریافت کرد که بیشتر این آثار به مقالات اختصاص دارد که از آن میتوان به عنوان یک ظرفیت مطلوب یاد کرد.

عماد حمایت از مقالات را در انجمنهای علمی حوزه معاونت پژوهشی حوزه و مرکز مدیریت حوزه مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تمام مقالات با مبلغ قابل توجهی مورد حمایت قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری کارگاههای آموزشی برای اساتید و مدیران را مورد توجه قرار داد و متذکر شد: این کارگاه در عرصه روششناسی پژوهش در بخش کتابخانهها، نظام پایه و استاندارد کتابهای سطح یک حوزههای علمیه برگزار شد.

معاون پژوهش حوزههای علمیه با بیان اینکه در بخش نیازسنجی پژوهشی کارهای مناسبی صورت گرفته است، گفت: در همایش کتاب سال حوزه که در بهمن ماه برگزار میشود پنج اثر در عرصههای علوم انسانی و روانشناسی، ادبیات، قرآن و... وجود دارد.

وی نشستهای علمی حوزههای علمیه را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: این نشستها از سوی دستگاههای علمی حوزوی در حال برگزاری است.

معاون پژوهش حوزههای علمیه با اشاره به فعالیت نهادهای پژوهشی در یک سال گذشته بیان کرد: در یک سال اخیر دستگاههای پژوهشی حوزه فعالیتهای گستردهای داشتند به گونهای که در هر نیم سال 500 نشست علمی برگزار میشود.

وی ادامه داد: سال گذشته با کمک شورای اعطای امتیازات علمی چند پژوهشکده برای گسترش فعالیت پژوهشی و نشریات پژوهشی، مجله و انجمن علمی مجوز فعالیت گرفتند که در این راستا پنج انجمن جدید تا پایان سال فعال میشوند.

عماد در ادامه از تاسیس و فعالیت بخش تخصصی پایان نامههای حوزوی در کتابخانه آیتالله حائری خبر داد و تصریح کرد: بیش از 95 درصد پایاننامههای حوزوی که در اعتبار سنجی حوزههای علمیه مورد داوری قرار گرفته است در این کتابخانه وجود دارد که چکیده آن آماده شده و به زودی در سه جلد منتشر خواهد شد.

معاون پژوهش حوزه های علمیه، مشکلات دریافت متن پایان نامهها را مورد توجه قرار داد و گفت: حقوق نگارنده پایاننامه، حقوق دستگاه عمومی، رعایت امانت و نظام کنترل امانت در استنادات علمی از جمله مشکلات در این زمینه است.

انتهای پیام/78005/ذ40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 29-09-1393, 12:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی